Перейти до вмісту

Фізіотерапія для хребта

Біль у суглобах хребта та механізм її формування

Що ви знайдете у статті?

Кожен хребець має два вирости: Верхній та Нижній, які зливаються із сусідніми суглобами. Завдяки їм ми можемо здійснювати рухи, які є повністю безпечними для здоров’я. Ефективні з’єднання, також несприятливі рухи, які можуть завдати шкоди споруді хребта, розташованому в околицях.

Механізм болю в спинному суглобі

Найбільш поширеною причиною болю навколо однойменних суглобів є їх навантаження, яке на початку асоціюється з підвищеною напругою параспінальних м’язів. Коли тонус цих м’язів постійно високий, згодом може спостерігатися зменшення висоти міжхребцевих дисків та їх здібностей, що амортизують. Потім ви можете спостерігати звуження простору між сусідніми тілами хребців, наслідком чого є неправильне розташування суглобових поверхонь на виростах відносно один одного. Якщо цей стан зберігається протягом багатьох років, зазначені поверхні будуть пошкоджені, і з’являтиметься щоразу.

гострий біль у суглобах хребта

Гострі болючі епізоди області міжхребетного суглоба носять періодичний характер, їх виникнення непередбачувано за часом, а також частотою. Протягом гострої фази ми можемо відчувати постійні болі через початок запалення. Будь-який рух між наростами стане причиною посилення недуги, що призводить до зниження еластичності м’язів. Лежачи на животі, ви почуватиметеся більш комфортно, ніж на спині.

Біль у поперековій суглобовій ділянці, часто іррадіює у бік сідниці і далі задня поверхня стегон. Рідко ми маємо справу з виникненням хворобливості у передній частині стегна, коліна чи стопи, що відбувається при дископатії. Аналогічно в шийному відділі біль носить локальний, що іррадіює в плече, рідко досягає верхньої кінцівки та руки.

Як правильно доглядати хребта

Щоб зменшити частоту виникнення гострого болю суглобів хребта, насамперед подбайте про те, щоб максимально не перевантажуйте їх.

Сидячи за письмовим столом або керуючи автомобілем, ви повинні забезпечити своєму хребту максимально повну підтримку.
Коли ми стоїмо біля раковини, наприклад, чистимо зуби або мий посуд, добре поставити одну ногу на невелике піднесення зі злегка зігнутим колінним суглобом.

Нахиляючись або дотягуючись до предмета, розташованого на землі, ви завжди повинні опускатися низько на ноги, змушуючи вас докладати зусиль і більше працювати м’язів нижніх кінцівок.

Також важливо не перевантажувати параспінальні м’язи та не провокувати їх підвищеною напругою.
Якщо біль не минає сам собою 2-3 дні, варто звернутися до фізіотерапевта, щоб виявити справжнє джерело недуги.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *