Перейти до вмісту

Фізична активність для людей похилого віку

Активність людей похилого віку – як бути з відмовками?

Заохочення літніх людей до активності є важливим для інтелектуального та рухового розвитку. Проте буває, що людина похилого віку не бажає брати участь у заходах, запропонованих опікуном. Що робити у таких ситуаціях? У нас є кілька пропозицій.

Активність для літніх людей – чому це так важливо?

Активність як фізична, так і розумова дозволяє відстрочити прогрес деменційних захворювань. Вправи покращують гнучкість м’язів і кісток, покращують рухливість, запобігаючи нещасним випадкам і переломам. Крім того, активність покращує концентрацію уваги, якість сну та підвищує самопочуття.

Це лише деякі з причин, через які варто наполягати на заняттях зі старшим, навіть якщо він не реагує на них з ентузіазмом. Що зробити, щоб збудити цей ентузіазм?

З’ясувати причини небажання

Передусім, постарайтеся дізнатися і зрозуміти, чому підопічний не хоче рухатися чи братися за розумові завдання. Можливо, це спричинено болем, погіршенням зору чи слуху, порушенням координації. Літні люди іноді приховують прогресуючі захворювання, що впливають на рухливість та розумові обмеження. Вони можуть бути основною причиною негативних реакцій на спроби активації.

Найпростішим рішенням буде поговорити, але це не завжди можливо. Тож спостерігайте за підопічним і відзначайте будь-які зміни у його поведінці чи реакціях. Якщо ви підозрюєте, що він втрачає слух або зір, скоригуйте завдання так, щоб це обмеження не було перешкодою для зайняття діяльністю. Використовуйте Інтернет для натхнення – ви знайдете безліч готових ігор або занять, які можуть використовувати люди з обмеженими фізичними можливостями або хворими. Можливо, рішенням стане збільшувальне скло або спеціальний ковпачок для ручки, що полегшує лист. Познайомтеся зі своїм підопічним і повідомте про необхідність його родичів – подібні рішення не вимагають великих витрат і можуть позитивно позначитися на якості життя людини похилого віку.

Враховувати переваги старшого

Знайомство з підопічним – процес, який може зайняти чимало часу. Однак не здавайтесь після перших спроб. Якщо йому не подобається запропоноване заняття, вигадайте інше. Можливо, прогулянка – незручна форма фізичних вправ для літньої людини, але легка гімнастика у квартирі дозволить йому почуватися спокійніше та впевненіше. Однак при фізичних навантаженнях не забувайте звертатися за порадою до родичів підопічного або до лікаря, особливо якщо він страждає на рухові розлади.

Відмовтеся від амбітних планів

Можливо, заплановані вами дії надто вимогливі до підопічного, і тому він одразу реагує неохоче замість того, щоб намагатися. Використовуйте покроковий метод і почніть із простих кроків.

Пам’ятайте: активація не означає, що старший повинен вирішувати складні головоломки або робити фізичні вправи. Активність також допомагає у повсякденних справах, наприклад, у приготуванні їжі чи спробах самостійно виконувати дії з догляду.

Подбайте про дружню атмосферу

Якщо ви хочете, щоб старший відкрився для діяльності, створіть серцеву атмосферу, в якій він почуватиметься у безпеці. Не забувайте посміхатися та ставити питання про його самопочуття. Він може говорити те, що хоче зараз.

Побудувати позитивні, довірчі стосунки може бути складно, але варто прийняти виклик. Результатом стане найкраще порозуміння потреб як підопічного, так і опікуна, а також відкритість до нових пропозицій.

Бує, що пенсіонер просто не знає (або не займається) іншими видами розваг, окрім перегляду телевізора. Однак такий спосіб проведення часу є найшкідливішим і найменш продуктивним. Прийміть виклик, щоб обмежити час, що проводиться перед телевізором, та покажіть своєму підопічному інші цікаві заняття.

Це може бути виготовлення ялинкових прикрас, спільне приготування їжі або випічка, читання книг або прослуховування музики. Згодом літня людина відкриється для більшої кількості занять, і годинник, проведений перед телевізором, почне скорочуватися.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *