Перейти до вмісту

Ішіас – симптоми та лікування ішіасу -часть 2

Приватний пансіонат у Києві, надає лікувальну реабілітацію пацієнтам із захворюваннями спини – ішіас. Частина 2

Вправи при ішіасі.

Консервативне лікування також є рухом, який слід починати, якщо це можливо, уникаючи при цьому напруги хребта в ділянці нирок. Попри поширену думку, у разі ішіасу
абсолютно лежати не рекомендується. Ходьба та щоденне функціонування мають бути розпочаті якнайшвидше.

Застосування внутрішньовенних стероїдів не знаходить медичного обґрунтування в більшості випадків. Використання місцевих блокад від знеболювальних або стероїдів не повинно практикуватись стандартно. Дослідження показують, що серед цих процедур епідуральні ін’єкції стероїдів є найбільш ефективними, що, однак, потребує великих навичок та, наприклад, контролю місця застосування препарату за допомогою ультразвукового апарату.

Хірургія ішіасу.

Хірургічне лікування застосовується лише в окремих випадках за умови, що шанс на тривале покращення стану більший, ніж ускладнення, пов’язані з хірургічним лікуванням. Дослідження показують, що хірургічне лікування може зменшити тривалість болю у пацієнтів з ішіасом, але переваги операції через 2 роки можна порівняти з перевагами консервативного лікування.

Тому у групи пацієнтів, які кваліфіковані для хірургічного лікування, найчастіше виявляються значні неврологічні симптоми, наприклад парез у стопі, порушення сечовипускання, дисфункція сфінктера.

Ішіас та реабілітація.

Загалом, реабілітація має найбільше значення у запобіганні рецидиву болю. У період гострих симптомів фізіотерапевтичні процедури або кінезітерапія можуть бути пов’язані зі зменшенням больових відчуттів, що, однак, не впливає на тривале покращення та зниження ризику рецидиву недуг.

Для досягнення цього насамперед необхідно використовувати кінезітерапію, тобто. рухові вправи, а при необхідності змінити спосіб життя, щоб зменшити вплив факторів, що підвищують ризик рецидиву симптомів. З точки зору правильної спінальної статики найбільшу роль відіграють м’язи, тому тільки рухові вправи дозволять їм правильно зміцнитись та функціонувати.

Більшість симптомів у пацієнтів зникають без лікування. Як правило, біль та пов’язана з нею інвалідність проходять протягом 2-4 тижнів, а більшість гриж диска розсмоктуються або всмоктуються протягом 8 тижнів після появи симптомів. На жаль, рецидив недуг може статися приблизно у двох третин пацієнтів упродовж наступного року. Хронічний біль може зберігатися з різним ступенем тяжкості до більш ніж року приблизно у 30% пацієнтів.

Причини ішіасу.

Найчастішою причиною ішіасу (у 90% випадків) є здавлювання сідничного нерва дегенеративним міжхребцевим диском (спінальна дископатія). Міжхребцеві диски (так звані диски) є плоскі, круглі хрящі, що розділяють тіла хребців у хребті, вони складаються з фіброзного кільця і ​​подрібненого ядра. Вони діють як амортизатори (подушки). Сідничний нерв є найбільшим периферичним нервом в організмі людини.

Під впливом надмірного навантаження на хребет фіброзне кільце іноді випинається, перешкоджаючи зміщенню атеросклеротичного ядра або його розриву та випинуванню в поглиблення, в якому проходить спинномозковий корінець. Нервовий корінець пригнічується, що провокує гострий біль у спині та опромінення недуг уздовж іннервації цього корінця. Попереково-крижові міжхребцеві диски найбільш уразливі до навантаження і тому є найпоширенішим джерелом болю. Іноді біль настільки сильний, що унеможливлює рух.

Окрім дископатії, до інших причин ішіасу у хребетному каналі відносяться:

звуження хребетного каналу в поперековому відділі хребта – так званий стеноз хребетного каналу;
дегенеративні зміни в суглобах та міжхребцевих дисках, наприклад, зростання кісткових наростів, званих спондильозом;
спондилолістез (зміщення хребців відносно один одного, що також викликає зміщення міжхребцевого диска);
посттравматичні зміни;
дуже рідко місцеві інфекції або ракові ураження – у цьому випадку перебіг хвороби та симптоми найчастіше відрізняються.

Після того, як коріння вийдуть зі спинномозкового каналу, вони також можуть бути здавлені:

здавлювання сідничного нерва грушоподібним м’язом, розташованим у сідниці, викликане його підвищеною напругою (так званий синдром грушевого м’яза);
пошкодження нерва, спричинене неправильною ін’єкцією (уколом) у сідницю;
рідше тиск на нерв пухлиною або пошкодження таким захворюванням, як цукровий діабет.
Чинники, які можуть погіршитися болем:
ожиріння, куріння, перенесені травми хребта, тривожні розлади та депресія, робота, що вимагає тривалого згинання тіла з положення стоячи вперед, важка фізична робота, підняття значних тяжкостей, вплив вібрацій.

Будинок престарілих Життя в радість у Києві спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *