Перейти до вмісту

Напад астми – Перша допомога.

Астма. Що це таке?

Астма, тобто. хронічне запальне захворювання дихальних шляхів є одним із захворювань цивілізації, яким страждають до 339 мільйонів людей по всьому світу, і його поширеність постійно зростає. За оцінками, астма вбиває близько 1000 людей щодня, і в середньому кожні 10 секунд хтось наражається на потенційно небезпечний для життя напад астми.
В Україні на це захворювання страждають близько 4 мільйонів людей, з яких близько 10% становлять дітей.
Астма характеризується надмірною реактивністю бронхів (зокрема їх схильністю до скорочення) внаслідок впливу багатьох різних факторів, які у здорових людей не викликають жодних недуг.
Для нападу астми включають респіраторні інфекції, алергени (наприклад, домашній пил, пилок), фізичні навантаження, забруднення повітря (включаючи тютюновий дим), дратівливі аромати, морозне повітря або навіть сильні емоції.
Правильна діагностика та лікування астми
дозволяють нормально функціонувати. На жаль, підраховано, що до 50% пацієнтів не приймають ліки, які контролюють астму, що може сприяти її загостренню.

Як розпізнати напад?

Типовими для астми змінами бронхів є: спазм гладкої мускулатури бронхів, тобто. зменшення їх просвіту, набряк слизової оболонки та підвищена секреція слизу, що накопичується в бронхах.
Тому симптомами, що супроводжують посилення недуги, є, перш за все: задишка (особливо проблема з видиханням повітря), хрипи, поверхневе та прискорене дихання, постраждалий також може відчувати труднощі з проголошенням цілих речень.
Варто пам’ятати, що кожна людина індивідуальна, тому симптоми кожного пацієнта можуть виглядати трохи по-різному.

Як допомогти?

1.Оцініть безпеку місця події та постарайтеся зберігати спокій.

2.По можливості – видаліть алерген, провітріть приміщення, виведіть потерпілого на вулицю.

3.Допомога у прийомі ліків. (у страждаючих на астму є свої ліки з собою! Вони знають, який препарат і в якому дозуванні приймати у разі загострення недуги).

4.Якщо наступні дози препарату не приносять поліпшення або стан потерпілого погіршується, зателефонуйте за номером 103. (не всі напади астми будуть сприйнятливими до екстрених інгаляційних ліків, не соромтеся викликати швидку допомогу, якщо це необхідно!)

Корисно знати!

Жертви нападу астми часто інтуїтивно приймають положення, в якому вони почуваються найбільш комфортно, наприклад, стоячи з руками, притиснутими до столу, або сидяче положення з руками, притиснутими до колін. Можна запропонувати постраждалому прийняти сидяче або напівсидяче становище, але не змушувати його змінювати становище силою.

Жертви нападу астми можуть мати проблеми з пересуванням і не можуть приймати ліки самостійно – тоді їм потрібна ваша допомога.

Інгаляційні препарати від астми приймаються з різними інгаляторами:

Тиск (стиснутий газ, змішаний із препаратом) – доза препарату спрацьовує при натисканні кнопки. Важливо узгодити натискання кнопки із початком інгаляції.
Пацієнт вдихає порошок, що міститься в інгаляторі. У цьому випадку порошок може бути доставлений в камеру автоматично після повороту важеля інгалятора або вам доведеться вручну вставити капсулу порошку в камеру – цей тип ліків потребує мінімальної сили вдихання, щоб мати можливість вдихати препарат.

Будинок престарілих Життя в радість у Києві спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *