Як зміцнити імунітет людей похилого віку?
Довгі вечори, обмежена кількість сонячного світла та дедалі нижчі температури – це вже наші осінні будні. Ці несприятливі чинники, безумовно, ускладнюють роботу людей похилого віку. Додатковим випробуванням можуть стати часті застуди та загальна слабкість організму. Як допомогти літній людині в цей непростий час?
Зігріваюча дієта
Хоча про правильне харчування варто подбати незалежно від пори року, в осінні та зимові місяці особливе значення для покращення загального стану організму має дієта людини похилого віку. Основу страв повинні становити цільнозернові крупи та сезонні овочі. У холодні дні варто подавати їх теплими – гарячі страви найкраще зігрівають тіло. Супи (наприклад, легкі бульйони або супи – креми на основі ваших улюблених овочів). Їх легко приготувати, і їх можна швидко розігріти, наприклад, на вечерю або наступного дня.
Також слідкуйте за тим, щоб ваш пацієнт випивав достатню кількість рідини. Коли температура падає, він може не відчувати спраги та забути про правильне зволоження. Можна запропонувати йому гарячі напої, які додатково зігріють тіло. Непогано додати до них імбир, лимон та мед, які дадуть порцію вітамінів та інших поживних речовин. Взимку також варто звернути увагу на спеції зі зігрівальним та протизапальним ефектом – наприклад, корицю, кардамон, гвоздику та куркуму.
Підтримка імунітету
Вітамін D не повинен бути відсутнім у раціоні людей похилого віку. Наш організм виробляє його під впливом сонця, тому взимку, коли сонячного світла набагато менше, його необхідно постачати їжею. Його можна знайти, наприклад. у рибі (переважно вареній, запеченій або тушкованій), молочних продуктах та рослинних оліях.
Також варто подбати про потрібну кількість вітаміну С. Допомагає боротися із запаленнями та прискорює загоєння ран. Варто включити у свої страви перець, шпинат, білокачанну капусту, помідори, цвітну та брюссельську капусту – природні джерела цього вітаміну.
Правильна кількість сну
Щоб допомогти літній людині пережити холодні місяці, давайте подбаємо про те, щоб вона висипалася. Під час сну організм відновлюється і йому легше протистояти несприятливим зовнішнім умовам.
Різні заходи
Приємно проведений час пролітає швидше, тож не забудьте організувати прохолодні обіди для пенсіонерів. Якщо здоров’я вашого пацієнта дозволяє, не відмовляйтеся від прогулянок – навіть 15-30 хвилин на свіжому повітрі можуть значно покращити його самопочуття. Переконайтеся, що літня людина має відповідне взуття – не тільки тепле, але і з ковзною підошвою, щоб звести до мінімуму ризик спіткнутися.
Одяг адаптований до умов
Пам’ятайте, що чутливість до холоду збільшується з віком. Це означає, що люди похилого віку замерзають набагато швидше. З іншого боку, не перегрівайте тіло. Найкраще рішення – багатошаровий одяг (так званого «цибулі») – завдяки цьому можна швидко позбутися одного з шарів, коли літньому стане занадто жарко, або вдягнути його назад, коли він почне мерзнути.
Дотримуючись кількох простих правил, ви зможете допомогти своєму клієнту пережити холодні осінні та зимові місяці. Спостереження за тим, як ваші зусилля дають позитивні результати, допоможе вам отримати ще більше задоволення від своєї роботи.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів