Харчування людей похилого віку – на що звернути увагу?
Дієта після 60 років. Щоб насолоджуватися здоров’ям довгі роки, необхідно дотримуватися правильної дієти та практикувати хороші харчові звички. З роками, після 60 років, знижується швидкість обміну речовин, зменшується вміст води в тканинах, погіршується напруга та еластичність тканин, знижується загальний рівень білків, гемоглобіну, ферментів та вітамінів, знижується концентрація, підвищується рівень глюкози та холестерину в крові. Це зумовлює необхідність перевірки власних харчових звичок та розробки дієти, що враховує наявність перерахованого вище фактора.
Отже, на що нам слід звернути увагу?
Їжте регулярно і часто. Їжте 5 – 6 разів на день регулярно, бажано кожні 2 – 3 години. Хоча б один прийом їжі на день має бути теплим – це один із принципів харчування людей похилого віку, який є основою здорового способу життя.
Їжте овочі та фрукти
Дієта, багата овочами та фруктами, у тому числі: знижує ризик серцево-судинних захворювань – гіпертонії, інсультів, інфарктів та раку. З цих причин овочі та фрукти повинні становити основу нашого раціону. Вживати їх слід у кількості не менше 400 г на день, не менше 5 порцій, з яких 1 порція може становити 1 склянку соку. Варто знати, що кожна більша кількість та кількість порцій овочів та фруктів на день приносить додаткову користь для здоров’я.
Їжте каші та цільнозернові продукти
Зернові продукти мають бути компонентом більшості страв. Коли йдеться про зернові продукти, слід вибирати продукти з так званого цілого зерно. Крім цільнозернового хліба, тобто цільнозернового хліба, також рекомендуються хліб грубого помелу, цільнозерновий коричневий рис, цільнозернові макарони та крупи, у тому числі: гречка та перловка.
Випивайте дві склянки молока щодня
Замінити їх можна йогуртом, кефіром і – частково – сиром. Молоко і молочні продукти мають безліч корисних для здоров’я властивостей, вони є ідеальним джерелом кальцію, білка і вітамінів: B1, B2, B6, B12, фолієвої кислоти, вітаміну А і магнію. У той же час, вони містять відносно мало калорій.
Обмежте споживання м’яса
Обмежте споживання особливо червоного м’яса та м’ясних продуктів до 0,5 кг на тиждень. Їжте рибу, бобові та яйця.
Обмежте споживання тваринних жирів
Замініть тваринні жири олією. Найчастіше слід вживати рослинний жир, особливо ріпаковий або оливковий, але в невеликих кількостях і бажано в сирому вигляді, як добавку до салатів або інших страв.
Уникайте вживання цукру та солодощів
Замініть солодощі фруктами та горіхами. Найкраще уникати вживання солодощів або їх рідко й у невеликих кількостях. Вам також слід обмежити додавання цукру в їжу та напої та вибирати продукти з низьким вмістом цукру. Солодкі закуски можна замінити фруктами, а іноді й несолоними горіхами або насінням.
Не додавайте сіль до страв та купуйте продукти з низьким вмістом солі.
Використовуйте трави – вони містять цінні інгредієнти та покращують смак.
Кухня, багата на трави та спеції, може посилити оздоровчий ефект дієти, багатої на фрукти та овочі. Фітохімічні речовини, що містяться у спеціях та травах, позитивно впливають на здоров’я.
Не забувайте пити воду
Пийте не менше 1,5 літрів на день. Виключіть або значно скоротите зі свого раціону вживання підсолоджених напоїв та ароматизованої води.
Не пийте алкоголь
Алкоголь є причиною багатьох небезпечних захворювань, таких як гострий та хронічний панкреатит, цироз печінки та багато видів раку: стравоходу, шлунка, товстої кишки.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів