Перейти до вмісту

Правильне харчування для людей похилого віку.

ХАРЧУВАННЯ ЛІТНІХ ЛЮДЕЙ У ПАНСІОНАТІ ДЛЯ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ “ЖИТТЯ В РАДІСТЬ”.

Всі ми повинні пам’ятати, що їжа, яку ми їмо, безпосередньо впливає на стан здоров’я. Саме з нього наш організм отримує мікро та макроелементи, необхідні для правильного функціонування – коли їжа буде корисною, легкою та смачною, ми будемо насолоджуватися благополуччям та життєвою силою. Однак, якщо вони не містять важливих для нас поживних речовин, ми дуже швидко відчуємо несприятливі зміни.

Правильне харчування літньої людини
має в першу чергу враховувати багато проблем, що супроводжують старість, такі як: прогресуюче обмеження фізичної підготовленості, недоумство, стоматологічні проблеми, самотність або низький матеріальний статус. Крім того, рекомендації щодо харчування для літніх повинні враховувати наявність хронічних захворювань, що може суттєво змінити потребу певних поживних речовин (як за кількістю, так і за якістю). Особливо такі захворювання, як діабет, ожиріння, ішемічна хвороба серця та ліпідні розлади, ниркова недостатність, анемія або остеопороз можуть вимагати зміни звичок харчування.

ЯК СПЛАНУВАТИ МЕНЮ ДЛЯ СТАРИХ?

Меню має містити 4-5 прийомів їжі на день, невеликих за обсягом. Раціон повинен бути різноманітним, а зовнішній вигляд і запах повинні заохочувати їжу. Не забудьте обмежити споживання солі та цукру.

Середньодобова калорійність людини похилого віку становить 1800-1900 ккал для жінок, 2000-2100 ккал для чоловіків. Основу будь-якого збалансованого меню складають складні вуглеводи – вони становлять 45-65% ккал на добу. Їхнім основним джерелом є зернові продукти, особливо хліб із цільної пшениці, крупи, висівки, цільнозернові макаронні вироби, коричневий рис. Тут варто згадати про величезну роль клітковини – вона присутня у вищезгаданих продуктах, а також в овочах та фруктах. Слід пам’ятати, що подача клітковини має супроводжуватися правильною кількістю випитих рідин. В іншому випадку замість того, щоб позбавлятися від запорів, ми тільки посилюватимемо їх.

Ще одним ключовим компонентом раціону є білок. Його частка у попиті на калорії становить 15%. Джерелом білка для літніх мають бути: пісне м’ясо, вся риба, морепродукти, яйця, бобові та молочні продукти.

Жир є третім суттєвим компонентом раціону – він має становити 20-30% добових калорій. У цьому випадку ми робимо ставку в основному на олії. Вершкове масло не перевищує 2 чайні ложки на день, і ми також уникаємо затверділих маргаринів.

У літньому віці потреба у певних вітамінах та мінералах зростає, а їх природним джерелом є овочі та фрукти. Найчастіше зустрічаються вади вітаміну: D, C, E, B6, B2, B12. Літнім людям також не вистачає кальцію, цинку та селену. Усі вітаміни та мінерали у літньої людини можна доповнити збалансованою дієтою. Винятком є ​​постачання вітаміну D – на жаль, ми не в змозі покрити попит на нього продуктами харчування. Варто використовувати добавки за погодженням із лікарем.

ВАЖЛИВО ВОДИ.

У міру того, як ми стаємо старшими, кількість води в організмі зменшується, і ми починаємо функціонувати гірше. Коли ми помічаємо сухі, потріскані губи у людини, зниження еластичності шкіри, запаморочення і головний біль, непритомність, порушення зору, запори, падіння артеріального тиску, тобто. дуже поширені симптоми зневоднення або високої водної недостатності, це вимагає нашої негайної реакції та поповнення рідини.

Середня потреба в рідині становить 30-35 мл на кожний кілограм маси тіла. Рекомендується, щоб добова норма води не була нижчою за 2 літри на добу.

Важлива і атмосфера навколо їжі – люди похилого віку, часто самотні, не хочуть їсти, тому що не відчувають від цього ніякого задоволення. Тож давайте запросимо літню людину до столу, займемося нескладними заняттями з приготування їжі, виявимо терпіння, не поспішаємо з їжею, створимо приємну атмосферу, і тоді ми матимемо ефект.

У нашому Будинку для людей похилого віку – Пансіонат для людей похилого віку “Життя в Радість” – меню готує дієтолог. Ми приймаємо пацієнтів з багатьма захворюваннями, тому використовуємо різні дієти.

Ми підходимо до кожного пацієнта індивідуально, також враховуємо такі проблеми зі здоров’ям, як: алергія, відсутність апетиту, дисфагія, відсутність зубів. Це важливо при плануванні меню, а також при доборі суміші страви або способу годування. Ми намагаємося, щоб наші пацієнти завжди харчувалися смачною, здоровою їжею – адже важливо покращити своє здоров’я.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *