Перейти до вмісту

Про важливі поживні речовини

Найважливіші поживні речовини цілодобово.

Добре відомо, що вітаміни та мінерали визначають правильне функціонування всього організму. Вони відповідають за всі процеси, що відбуваються в ньому, біохімічні, метаболічні, психосоматичні, регулюють роботу органів нервової системи та захищають від захворювань. Тому дефіцит поживних речовин може спричинити порушення функціонування людського організму.

Вітаміни та мінерали 24 години на добу.

Для правильного функціонування організму необхідно близько 50 компонентів, у тому числі 13 вітамінів
та 22 мінерали, серед яких особливо важливі чотири іони солі: калію, натрію, магнію, кальцію. Крім того, є багато інших поживних речовин, без яких організм може функціонувати лише тимчасово, тому що вони виробляються в обмеженій кількості в організмі. Найголовнішим і водночас природним джерелом є споживані продукти. Саме тому дуже важливо збалансоване, тобто. різноманітне харчування, в якому присутні різні продукти, що містять усі необхідні поживні речовини.

Проте, незважаючи на правильно складену дієту, в організмі є недоліки необхідних інгредієнтів. Це може бути пов’язане з якістю сучасної їжі, а також способом життя та індивідуальними детермінантами організму. Крім того, частини вітамінів та мінералів організм не здатний накопичувати, у зв’язку з чим виводиться їх тимчасовий надлишок. Потім, щоб забезпечити належний рівень поживних речовин, використовують добавки.

Шлях поживних речовин в організмі.

Вітаміни та мінерали всмоктуються у травній системі, звідки вони потім розподіляються по всьому організму відповідно до потреб та призначення. Трапляється, що конкретні органи можуть зберігати цей компонент і у разі його дефіциту вони передають його іншим частинам тіла.

Найкращим прикладом цього є кальцій, з якого до 99% міститься в кістках. У ситуації дефіциту (наприклад, нестача кальцію в раціоні) цей елемент береться з місця зберігання та доставляється в інші органи, які потребують кальцію для правильного функціонування. Наслідком цього явища може стати декальцинація кісток, яка часто виникає у жінок після вагітності або в період менопаузи.

Взаємини вітамінів та мінералів.

Серед поживних речовин, вітамінів, макроелементів (натрію, калію, магнію, кальцію, фосфору, хлору, сірки) та елементів, що зустрічаються в мікроелементах, виділяють так звані мікроелементи (у тому числі залізо, цинк, йод, фтор, мідь, селен). Вітаміни та мінерали відповідають за загальний розвиток організму (побудова клітин та тканин) та підтримання його здоров’я (боротьба з вільними радикалами, захист від інфекцій). Крім того, вони зумовлюють обмінні процеси, кислотно-лужний та гормональний баланс, беруть участь у трансформації білків, жирів та вуглеводів.

Існують дуже тісні взаємозв’язки між поживними речовинами:

деякі можуть підтримувати всмоктування інших (наприклад, вітамін D – підтримує засвоєння кальцію; магній – засвоєння калію та кальцію, а вітамін В6 – магнію; С – залізо),
разом вони впливають на окремі процеси та органи (наприклад, магній та калій – скоротливість м’язів; вітамін В1 та магній – для роботи серця).

Оскільки вітаміни та мінерали тісно співпрацюють один з одним, відсутність одного інгредієнта може порушити баланс в організмі та перешкоджати засвоєнню інших інгредієнтів, викликаючи неприємні недуги і навіть проблеми зі здоров’ям. Ризик такої ситуації знижується формулою пролонгованого вивільнення, що підтримує абсорбцію.

Споживання та втрата поживних речовин.

Будь-яка розумова та фізична активність викликає підвищене споживання вітамінів та мінералів. Крім того, вони можуть споживатися в результаті способу життя і звичок (вживання алкоголю, куріння), недуг, ліків, що вживаються, споживаних напоїв, дієти, що обмежує кількість і якість споживаних продуктів (наприклад, безмолочна або безглютенова дієта). Фактор, який сильно збільшує потребу в магнії та вітамінах групи В, а також антиоксидантах (наприклад, віт. C, A, E, цинк) – стрес.

Крім того, підвищене потовиділення, наприклад, під час спекотної погоди, фізичних навантажень або хвороби (лихоманки), призводить до виведення багатьох мінералів, наприклад, калію та магнію. Їх значна втрата також викликана підвищеною частотою сечовипускання, викликаної ліками, що приймаються, або споживаними напоями (кава) і розладами травної системи.

Ефективність всмоктування мінералів і вітамінів підвищується унікальною формулою таблеток – з пролонгованим вивільненням, що забезпечує постійний та тривалий викид цих компонентів у кишечнику, що сприяє їх підвищеному всмоктуванню в кишечнику, і водночас перешкоджає їх швидкому виведенню із сечею при швидкому засвоєнні великих доз.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *