Перейти до вмісту

Профілактика хвороб серця

10 Заповідей з профілактики серцевих хвороб

Ось уже кілька років ми відзначаємо Всесвітній день серця у вересні, мета якого полягає в тому, щоб нагадати нам про важливість профілактики розвитку серцево – судинних захворювань. При цьому найголовніше – розуміти, що профілактика захворювань серця та системи кровообігу буде ефективною, якщо вона ґрунтується на постійних змінах у нашому способі життя.

Згідно зі статистичними даними, серцево – судинні захворювання є основною причиною смерті як в Україні, так і у світі. Розвиток захворювань серця та системи кровообігу найчастіше спричинено атеросклерозом судин, який до появи симптомів розвивається довго та повільно. Тому відстрочка догляду за серцем на потім може найменший очікуваний момент обернутися: інфарктом, інсультом або раптовою смертю. На розвиток серцево-судинних захворювань впливає багато факторів. Тому варто знати, що робити, щоб зберегти своє серце здоровим якомога довше.

Насамперед дієта та антиоксиданти

Для серця особливо небезпечна черевна форма жиру (чоловічий тип), при якому жир відкладається у грудній та черевній порожнині. Форма тазостегнового та стегнового ожиріння (жіночий тип), при якій жир зберігається в області стегон, сідниць та стегон, не така небезпечна. Для хорошого стану серця необхідна здорова дієта, багата цільними зернами (темний хліб, крупи), макаронами або картоплею, овочами, фруктами, морською рибою, нежирними молочними продуктами та в обмеженій кількості пісним м’ясом (курка та індичка без шкірки, яловичина пісна).

Рекомендованими жирами є рослинні олії (соняшникова, кукурудзяна, рапсова) і оливкова олія та м’які маргарини. Часті та регулярні їди (4-5 разів на день) без схильності до переїдання дозволяють спалювати калорії на постійній основі, обмежуючи відкладення жирових запасів. При дотриманні дієти слід звернути увагу на так звані вітаміни-антиоксиданти (А, С та Е), які нейтралізують вільні радикали, що утворюються в нашій системі під впливом, наприклад куріння, алкоголю, жирна їжа, забруднення навколишнього середовища або сонячна радіація.

Вільні радикали руйнують наші клітини, що впливає серед іншого на розвиток серцевих захворювань. Антиоксиданти в овочах та фруктах (у тому числі капусті, перцях, помідорах, моркві, гарбузі, цикорії, салаті, абрикосах), рослинних оліях, печінці, рибі, сирі. З’їдаючи близько 0,5 кг зелені щодня, організм добре захищений антиоксидантами. Якщо щоденне споживання овочів та фруктів нижче, найкраще почати їсти їх більше з сьогоднішнього дня. Коли з якихось причин не вдається збільшити частку овочів та фруктів у раціоні, періодичний прийом цих вітамінів залишається.

По – друге, відмова від куріння

Настав час усвідомити, що з кожною викуреною цигаркою посилюється розвиток атеросклерозу, а кількість захисних вітамінів-антиоксидантів (вітамін С та Д) зменшується. Кинути палити нелегко, але за правильної мотивації це реально. Додатково можна підкріпити себе безрецептурними засобами, доступними в аптеках у вигляді жувальної гумки, інгалятора та трансдермальних пластирів, які містять певну дозу нікотину, що заспокоює або усуває симптоми потягу до нікотину. Через п’ять років після останньої викуреної сигарети ризик розвитку серцевих захворювань у колишнього курця знижується до рівня, що ніколи не курить. Отже, є за що боротися!

В – третіх – обмеження алкоголю

Невеликі дози алкоголю затримують розвиток атеросклерозу, оскільки підвищують концентрацію фракції холестерину ЛПВЩ, тобто. хороший холестерин. У нашій країні зловживання алкоголем, як і раніше, є великою соціальною проблемою. Тому ми, лікарі, не пропагуємо алкоголь серед своїх пацієнтів як засіб від атеросклерозу, адже легко перевищити допустимі дози алкоголю, що усуває захисну дію на судини та загрожує розвитком алкогольної залежності.

Четвертий – рух

Серце є м’язом і тому потребує регулярних тренувань. Фізичні зусилля, пов’язані з відпочинком, покращують роботу серця, покращують кровотік у коронарних судинах, полегшують боротьбу з ліпідними порушеннями, регулюють артеріальний тиск та запобігають ожиренню, і таким чином мають антиатеросклеротичну дію. Якщо ви страждаєте на хронічні захворювання, слід заздалегідь проконсультуватися з лікарем. Звичайно, вибір діяльності має бути адаптований до стану та фізичної працездатності. Це може бути швидка ходьба, скандинавська ходьба або ходьба з палицями, біг, плавання, їзда на велосипеді, ходьба на степері, аеробіка.

Інтенсивність зусиль слід поступово збільшувати, тому що це має бути задоволенням. Але ціль полягає в тому, щоб досягти правила, рекомендованого в даний час кардіологами – 3 х 30 х 130, що означає, що ви тренуєтеся мінімум 3 рази на тиждень протягом не менше 30 хвилин з інтенсивністю, яка становить ваш серцевий ритм прискорюватися до 130 ударів за хвилину. Регулярні фізичні вправи, які проводяться таким чином, дозволяють тримати серце в тонусі!

П’яте – контроль артеріального тиску

Постійний підвищений артеріальний тиск призводить до звуження артерій та розвитку атеросклеротичних бляшок. Тому дуже важливо знайти якомога раніше. Гіпертонія та його лікування. Найкраще регулярно вимірювати свій кров’яний тиск при кожному відвідуванні лікаря. Все частіше в аптеках з’являються прилади для виміру самостійного артеріального тиску. Варто попросити фармацевта показати вам, як правильно вимірювати та допомогти інтерпретувати результат. Якщо одне чи обидва значення вимірів перевищують 140/90 мм рт.ст., необхідна консультація лікаря. Наукові дослідження показали, що навіть незначне зниження артеріального тиску може зменшити ризик інсульту на 35-45%, а ризик ішемічної хвороби серця на 20-25%. Тож і тут є шанс на здоровіше серце

Шосте – контроль холестерину

Підвищений рівень холестерину та його фракція ЛПНГ сприяють розвитку атеросклерозу. Тому важливо періодично перевіряти ліпідограму і якщо вона показує відхилення, виникає необхідність внесення змін до щоденного раціону, про що йшлося вище. Якщо сама дієта не працює або є інші фактори ризику розвитку атеросклерозу, то виникає необхідність включення фармакотерапії лікарем.

Сьоме – контроль цукру

При цукровому діабеті спостерігаються порушення холестеринообміну та багато іншого, не до кінця вивчені порушення обміну речовин, що сприяють розвитку атеросклерозу. Тому необхідно періодично контролювати рівень цукру в крові натще і при його підвищенні потрібне лікування.

Восьме – ацетилсаліцилова кислота

Пряма причина серцевого нападу часто є потік, що утворюється з тромбоцитів у місці пошкодження ендотелію судин і перешкоджає кровотоку. Неоціненну користь тут нам надає ацетилсаліцилова кислота, відома понад сто років і доступна без рецепта, яка гальмує тромбоцитів, тим самим знижуючи схильність до утворення тромбів.

Дев’яте – навчитися справлятися зі стресом

Без стресу не було б життя, тому що саме стрес стимулює нас діяти через гормони, що виділяються: адреналін і гормони кори надниркових залоз. Ці гормони діють на кровоносну систему, прискорюючи серцевий ритм, підвищуючи артеріальний тиск і звужуючи кровоносні судини. Чим більше стресу ми відчуваємо, тим більше напружується серце і судини. Тому слід виміряти силу намірів і вжити заходів зі зняття стресу та напруги.

Десята – програма серцево – судинної профілактики

Люди, які перебувають у віці 35, 40, 45, 50 або 55 років, можуть скористатися. Програмою профілактики серцево-судинних захворювань. Ця програма дає можливість визначити індивідуальний ризик серцево – судинних захворювань та реалізувати відповідні профілактичні заходи.

Ведучи здоровий спосіб життя, заснований на вищезгаданих профілактичних рекомендаціях, ми маємо шанс насолоджуватися 100% здоровим серцем протягом тривалого часу.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *