Перейти до вмісту

Прогресивна хвороба Альцгеймера

ХВОРОБА АЛЬЦГЕЙМЕРА – ПРО ЩО ВАРТО ЗНАТИ?

ХВОРОБА АЛЬЦГЕЙМЕРА БЕРЕ СВОЮ НАЗВУ ВІД НІМЕЦЬКОГО НЕВРОПАТОЛОГА АЛОЇСА АЛЬЦГЕЙМЕРА, ЯКИЙ У 1906 РОКУ ПЕРШИМ ВИЗНАВ І ОПИСАВ ЦЕ ЗАХВОРЮВАННЯ. ЦЕ НЕЙРОДЕГЕНЕРАТИВНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ В ОСНОВНОМУ УРАЖУЄ ЛЮДЕЙ СТАРШЕ 65 РОКІВ ТА ІНШЕ НАЗИВАЄТЬСЯ ПРЕДСТАРСЬКОЮ АТРОФІЄЮ ГОЛОВНОГО МОЗКУ.

ПРИЧИНИ ХВОРОБИ

Учені до цього дня не висловилися однозначно про причини виникнення цього захворювання.
Вважається, що дією, що викликає його, є аномальне накопичення білків усередині та навколо клітин мозку, але невідомо, що викликає цей процес.
Це аномальне накопичення білків зменшує кількість нейротрансмітерів, що у процесі комунікації між клітинами мозку. У випадку людей із хворобою Альцгеймера ми маємо справу з особливо низьким рівнем нейротрансмітера.

ОЗНАКИ ТА СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Симптоми хвороби Альцгеймера поступово розвиваються протягом багатьох років – як їх масштаб, так і ступінь збільшуються. Першим симптомом захворювання зазвичай є проблеми з короткочасною пам’яттю, при збереженні дуже гарної довготривалої пам’яті. Згодом проблеми з короткочасною пам’яттю можуть спостерігатися дедалі частіше і стають дедалі серйознішими і починають супроводжуватися подальшими симптомами захворювання.

Симптоми хвороби Альцгеймера відрізняються один від одного на різних стадіях :

ЛЕГКА ДЕМЕНЦІЯ

Проблеми із запам’ятовуванням, абстрактна увага, перепад настрою, проблеми особистості, відхід із сім’ї, соціального та культурного життя.

ДЕМЕНЦІЯ СЕРЕДНЬОЇ СТУПЕНІ ТЯЖКОСТІ

До симптомів, що спостерігаються при легкій деменції, належать: порушення мови та здатності виражати розлади орієнтації, незнання знайомих місць, проблеми з розпізнаванням близьких, агресивна поведінка, дратівливість, безсоння, галюцинації та марення.

ПРОГРЕСУЮЧА ДЕМЕНЦІЯ

До симптомів, що спостерігаються при легкій та помірній деменції, належать: відсутність здатності виконувати просту повсякденну діяльність, відсутність впізнаваності найближчих людей, нездатність оцінити час доби, неможливість вести розмови, проблеми з ходьбою та утриманням сечі та випорожнення.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ

Оскільки симптоми хвороби Альцгеймера прогресують повільно та вражають людей похилого віку, її часто плутають із процесом старіння та досить пізно та рідко діагностують.
Немає єдиного тесту, який можна використовувати для діагностики хвороби Альцгеймера. Його діагностика зазвичай починається в рамках візиту до сімейного лікаря, який після розмови з пацієнтом детально оцінює симптоми та спрямовує на подальші спеціалізовані обстеження, комп’ютерну томографію та магнітно-резонансну томографію.

Ці дослідження, хоч і не підтверджують діагноз хвороби Альцгеймера, виключають інші фактори деменції, такі як пухлина головного мозку, ішемія чи посттравматичні зміни.

На жаль, ліки від хвороби Альцгеймера ще не розроблені. Ліки, що призначаються пацієнтам із хворобою Альцгеймера, лише полегшують або затримують певні симптоми і не здатні ефективно зупинити прогресування захворювання.

ПРОФІЛАКТИКА ХВОРОБИ АЛЬЦГЕЙМЕРА

Оскільки точна причина хвороби Альцгеймера досі невідома, немає конкретного способу запобігти хворобі. Тим не менш, ведення здорового способу життя та висока фізична, пізнавальна та соціальна активність є факторами, які лікарі вказують як такі, що знижують ризик розвитку захворювання.

Особливо цими питаннями повинні займатися люди, які ризикують захворіти, тобто. люди старше 40 років (особливо жінки), люди з сімей, у яких вже були випадки цього захворювання та люди із синдромом Дауна.

Додаткові фактори ризику також включають гіпертонію, порушення слуху, куріння, ожиріння, депресію, відсутність фізичної активності, діабет, рідкісні соціальні контакти, надмірне споживання алкоголю, травми голови.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *