Перейти до вмісту

Причини болю у суглобах у літніх людей

Хвороби суглобів у людей похилого віку

Захворювання суглобів часто зустрічаються у людей похилого віку. Їх основними симптомами є обмеження рухливості суглобів та біль. Біль при захворюваннях суглобів може бути настільки сильним, що виключає виконання повсякденних справ і не дає спати. Якщо ви доглядаєте хворого із захворюванням суглобів, ви повинні насамперед подбати про його полегшення.

Причини болю в суглобах

Біль у суглобах може виходити з різних джерел. До найчастіших причин болів у суглобах відносяться травми, що викликають розтягнення зв’язок, запальні та дегенеративні стани суглобів, ушкодження, запалення навколосуглобових тканин, ензопатії. У людей похилого віку найбільш поширеними причинами болів у суглобах є ревматоїдні захворювання, які включають запальні захворювання (наприклад, ревматоїдний артрит і хвороба Бехтерева) і незапальні захворювання суглобів (наприклад, остеоартрит). Усі ці захворювання називаються ревматизмом. Причини ревматизму остаточно не вивчені. Відомо, що це аутоімунне захворювання, що для його виникнення важлива генетика, а також зовнішні фактори, такі як дієта, наявність в анамнезі запальних захворювань, висока вологість навколишнього середовища, часте переохолодження організму або дієта.

По-перше, не зашкодь

При захворюваннях суглобів дуже важливо уникати того, що шкідливо, і так само вживати те, що сприяє здоров’ю суглобів. Якщо ви доглядаєте літню людину, яка страждає від болю в суглобах, переконайтеся, що ви виявляєте належну обережність при виконанні повсякденних справ. Будь-який занадто інтенсивний рух, будь-який ривок під час одягання чи вмивання може викликати сильний біль. Подбайте про правильну температуру в квартирі, літня людина не повинна замерзнути. Дієта також дуже важлива.

Дієта при захворюваннях суглобів

Суглоби та м’язи підтримують компоненти, які є їх будівельними блоками. Тому дієта для суглобів повинна включати омега-3, вітаміни A, C, D і E. Дієта для суглобів повинна бути багата на овочі, такі як морква, петрушка, буряк, гарбуз, броколі, селера, шпинат і бобові. У раціон слід включити жирну рибу, таку як лосось, тунець, тріска, скумбрія і оселедець. Меню слід доповнити рослинними оліями, що є джерелом омега-3 жирних кислот, такими як лляна олія, ріпакова олія та оливкова олія.
Однак слід обмежити міцну каву та чай, сіль та оброблені продукти.

Найголовніше – знеболювання

Біль у суглобах знімається масажем, що розігріває суглоби, та гарячими ваннами. Для видалення болю також необхідні знеболювальні та протизапальні препарати, як пероральні, так і у вигляді мазей та кремів. Ліки слід вводити за призначенням лікаря та ніколи не перевищувати рекомендовані дози.

Чи допомагає рух людям з ревматизмом?

Лікарі підкреслюють, що спосіб життя, особливо дієта та фізичні вправи, мають велике значення для самопочуття людини, яка страждає на захворювання суглобів. Пацієнти, яких доглядають наші няні, знаходяться в дуже різному загальному стані здоров’я, і більшість з них не можуть займатися спортом або навіть здійснювати тривалі прогулянки. У такій ситуації доглядач повинен стежити, щоб суглоби пацієнта залишалися у стані. Замість руху добре спрацює реабілітація як виконувана із залученням фахівця, так і прості вправи, які няня може виконувати з літнім поодинці. Важливо забезпечити суглоби дозою руху.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *