Перейти до вмісту

Здорове харчування людей похилого віку

Основні рекомендації щодо харчування людей похилого віку

До ряду змін, що відбуваються в організмі людини з віком, належать також травна система та обмінні процеси. Тому дієта людей похилого віку повинна відрізнятися від дієти молодих людей. У цій статті ми представляємо найважливіші правила, які слід враховувати при приготуванні повсякденних страв для людей похилого віку.

Дефіцит поживних речовин у людей похилого віку

Досить поширеною проблемою харчування людей похилого віку є дефіцит необхідних поживних речовин. Воно виникає не тільки через неправильно підібране харчування, а й через зміни, пов’язані з процесом старіння організму. Різні захворювання також відіграють роль. Ми включаємо серед іншого меншу секрецію слини, шлункового соку та ферментів (що, у свою чергу, призводить до утруднення травлення та всмоктування поживних речовин), зниження перистальтики кишечника або навіть втрата зубів. Літні люди дуже часто страждають на хронічні захворювання, такі як діабет, ішемічна хвороба серця, рак і остеопороз. Тому високий ризик дефіциту поживних речовин.

У нашому будинку для людей похилого віку Життя в Радість, ми дуже ретельно ставимося до оптимальної дієти для людей похилого віку. Щоденне меню створюється не лише на основі загальних рекомендацій щодо харчування, а й з урахуванням індивідуальних умов наших підопічних. Також люди, які самостійно доглядають своїх літніх родичів, повинні пам’ятати про складання свого щоденного раціону з урахуванням цих специфічних потреб.

Здорове харчування людей похилого віку – 5 найважливіших правил

Овочі та фрукти складають основу раціону людей похилого віку. Багато в чому завдяки їм можна заповнити дефіцит необхідних поживних речовин, особливо вітамінів та цінних мінералів. Овочі слід давати з кожним прийомом їжі. Фрукти слід їсти в помірних кількостях через вміст у них простих цукрів. Також їх можна замінити соками (бажано свіжими фруктовими).
Якнайменше солі, цукру та жиру. Цих продуктів слід уникати в раціоні людей похилого віку. Проте страви можна з успіхом приправляти такими травами, як базилік, орегано, коріандр, петрушка та ін.

Прийоми їжі невеликі за обсягом, але є регулярно і часто. Літні люди повинні їсти близько 5-6 разів на день невеликими порціями та регулярно, бажано кожні 2-3 години. Страви повинні бути свіжими та поживними, навіть зі зниженою калорійністю.
Максимально можлива кількість рідини. Важливо пам’ятати, що у людей похилого віку може бути знижене почуття спраги, тому вони більш схильні до зневоднення. Тому вони повинні пити якнайбільше води, а також соки, чаї (у тому числі трав’яні) або їсти супи. Варто заохочувати людей похилого віку пити рідини, навіть якщо вони не відчувають спраги.
Щоденний раціон літніх людей також має включати круп’яні продукти (особливо цільнозернові), яйця, рибу та бобові. Проте слід обмежити вживання червоного м’яса, м’ясних продуктів та тваринних жирів.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *