Перейти до вмісту

Рак печінки – лікування

Чи вилікуємо рак печінки?

Гепатоцелюлярна карцинома (широко відома як рак печінки) є найпоширенішою первинною злоякісною пухлиною печінки. У статистиці посідає 5-те місце за захворюваністю на злоякісні новоутворення і 3-е місце за смертністю. З огляду на ці песимістичні порівняння, чи можна вилікувати рак печінки? Дізнайтеся, чим характеризується рак печінки, якими є симптоми раку печінки і як лікується рак печінки.

Зміст:

1.Рак печінки – чим він характеризується?
2.Рак печінки – симптоми.
3.Рак печінки – метастази.
4.Рак печінки – лікування.

Рак печінки – чим він характеризується?

Первинною злоякісною пухлиною печінки є гепатоцелюлярна карцинома (ГЦК). Він походить з гепатоцитів, тобто клітин печінки. Найчастіше до розвитку раку привертають захворювання, що призводять до цирозу – стану, при якому паренхіма печінки руйнується і орган перебудовується фіброзно. Виникнення ГЦК в інтактній печінці дуже рідко (5-15%). Інфекція гепатиту В або С (вірус гепатиту В або гепатиту С) вважається основним етіологічним агентом ГЦК.). Хронічне запалення призводить до загибелі здорової паренхіми печінки та її фіброзу, що стимулює процес канцерогенезу. Свою роль можуть грати й інші фактори з доведеною канцерогенною дією: хімічні речовини (гормональні контрацептиви, цвілі, анаболічні стероїди), куріння. Інші причини, що призводять до цирозу, такі як: алкоголь, ожиріння печінки, синдром Бадда-Кіарі, хвороба Вільсона та ін, також можуть сприяти неопластичній трансформації гепатоцитів. Найвищий ризик розвитку раку спостерігається у пацієнтів із більш ніж одним фактором ризику, наприклад, алкогольним цирозом печінки та інфекцією HCV.

Рак печінки – симптоми

У хворих можуть виникати різні симптоми цирозу печінки. До них відносяться загальні симптоми (слабкість, порушення апетиту, втрата ваги), шкірні симптоми (жовтяниця, долонна та підошовна еритема, розширення вен), травні симптоми (нудота і блювання, асцит, шлунково-кишкова кровотеча), неврологічні (печінкова енце) ендокринологічні (гіпогонадотропний гіпогонадизм, порушення фертильності, синдром фемінізації) З іншого боку, симптоми прогресуючого раку можуть включати:

1.) Прогресуючу кахексію (втрату м’язової маси).
2.) Біль у животі.
3.) Почуття переповнення у верхній частині живота.
4.) Відсутність апетиту.
5.) Збільшення кола живота через прогресуючий асцит.
6.) Лихоманка чи субфебрилітет.
7.) Кровотеча із верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.

Прогресуючий ГЦК може виходити за межі печінки та інфільтрувати суміжні структури, наприклад, ворітну вену, викликаючи її тромбоз і посилюючи симптоми портальної гіпертензії та кровотечі. Крім того, гепатоцелюлярна карцинома може інфільтрувати жовчні протоки, закриваючи їх просвіт і викликаючи холестаз – утруднення відтоку жовчі. Це проявляється пожовтінням шкіри. Раптова поява нових симптомів у хворого із захворюванням печінки може свідчити про пухлинний процес, тому хворому, який перебуває під наглядом гепатолога, слід звернутися до онколога.

Пацієнти, яким: призначена трансплантація печінки, пацієнти з хронічним гепатитом, пацієнти без цирозу з вираженим фіброзом, незалежно від етіології, також повинні перебувати під наглядом онколога для планових обстежень на ГЦК кожні півроку (УЗД та альфа-фетопротеїн). /p>

Рак печінки – метастази

Гепатоцелюлярна карцинома може поширюватися безперервно в сусідні структури – найчастіше у венозні судини (печінкова вена та її гілки, печінкові вени і нижня порожниста вена) або жовчні протоки. У дуже поодиноких випадках рак може досягти правого передсердя через нижню порожню вену та інфільтрувати міокард. Рідше метастази локалізуються в кістках, головному мозку, нирках, надниркових залозах або селезінці. Варто зазначити, що печінка є найчастішою локалізацією метастазів раку в організмі (особливо раку шлунково-кишкового тракту). Частота метастазів з інших органів перевищує кількість випадків ГЦК та, по суті, найчастішою злоякісною пухлиною печінки є метастази. Наявність метастазів однозначно погіршує прогноз хворих. На щастя, поодинокі поразки можна видалити хірургічним шляхом та доповнити і хіміотерапією.

Рак печінки – лікування

Єдиний метод, що дає шанс на одужання, — це часткове видалення печінки або її трансплантація. Резекцію печінки виконують шляхом хірургічного висічення вогнища з великим відступом від здорових тканин у хворих на легкий цироз печінки. Пацієнти, що зустрічаються з так званими Міланські критерії – одинична поразка – 5 см. в діаметрі або менше 3 поразок діаметром – 3 см. кожна або інші поразки загальним діаметром – 8 см.

У пацієнтів, яким не показано хірургічне втручання, або з прогресуванням захворювання після операції слід розглянути можливість хіміотерапії. Також існує безліч методів паліативного лікування – введення спирту в пухлину, кріодеструкцію або термоабляцію. З іншого боку, пацієнти після трансплантації печінки мають найкращий прогноз – 5-річне виживання досягає майже 80%.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *