Перейти до вмісту

Які причини раку стравоходу?

Рак стравоходу – що таке рак стравоходу?

Рак стравоходу – це злоякісне новоутворення з несприятливим прогнозом. Розвитку раку стравоходу сприяють зловживання алкоголем, куріння та неправильне харчування. Люди, інфіковані бактерією Helicobacter pylori, також перебувають у групі ризику. Рак стравоходу вражає чоловіків частіше ніж жінок. Рак стравоходу – серйозне злоякісне захворювання. Лише близько 8% можуть розраховувати на 5-річне виживання. Найбільш поширеним раком стравоходу є плоскоклітинний рак стравоходу. На його частку припадає близько 90%, всі злоякісні пухлини цього органу. Інші 10 відсотків аденокарцинома зазвичай локалізується в нижній 1/3 стравоходу.

Рак стравоходу – які причини раку стравоходу?

Фактори ризику, що підвищують ймовірність раку стравоходу, включають:

вживання міцного алкоголю,
куріння з раннього віку,
вплив речовин, що ушкоджують епітелій стравоходу,
тривале вживання гострих спецій,
вживання в їжу несвіжих овочів та фруктів, що містять шкідливі нітрозаміни,
ушкодження, спричинені хімічними факторами (кислоти, луги),
термічні ушкодження (опіки від гарячої їжі),
дефіцит вітамінів А, В2, С та Е та мікроелементів: цинку, магнію, марганцю, молібдену,
наявність синдрому Пламмера-Вінсона (синдром Патерсона-Брауна-Келлі),
недостатність кардії шлунка (кислотний рефлюкс).

Рак стравоходу – які симптоми раку стравоходу?

Рак стравоходу порівняно часто дає симптоми, які повинні насторожити хворого та спонукати його звернутися до лікаря. Вони є:

дисфагія, тобто. утруднене проковтування шматочків їжі (відчуття «кульок» у горлі, небажання є),
одинофагія, тобто відчуття болю при ковтанні їжі,
втрата ваги (часто може бути значною)
кахексія (крайнє виснаження організму),
задишка та кашель (викликані тиском пухлини на дихальні шляхи або метастазами у легені),
загрудинний біль (досить рідкісний симптом),
гикавка, викликана роздратуванням діафрагмального нерва,
жовтяниця (вказує на метастази в печінку),
порушення свідомості (у разі метастазів у головний мозок).

Іноді першим симптомом, що вказує на занедбане захворювання, може бути збільшення надключичних та шийних лімфатичних вузлів.

Рак стравоходу – як діагностується рак стравоходу?

Захворювання стравоходу виявляються за допомогою ендоскопії. Однак для повної діагностики необхідні багато інших процедур для оцінки розміру, точного розташування, типу та прогресування змін. Найбільша діагностика потрібна при раку стравоходу, лікування якого ефективне тільки при можливості видалення пухлини.

Підозрівання раку стравоходу – які аналізи здати?

При ускладненнях ковтання, не викликаних вірусною інфекцією або рецидивною печією, необхідні ендоскопічні дослідження стравоходу (езофагоскопія) та шлунка (гастроскопія), під час яких беруться зразки для гістопатологічної оцінки. Для повноцінної діагностики також необхідне ультразвукове ендоскопічне дослідження, тобто. рентген з контрастом – він дозволяє визначити розміри та тип можливої пухлини. При підтвердженні діагнозу необхідно провести УЗД черевної порожнини та рентгенографію органів грудної клітки для визначення наявності метастазів (зазвичай злоякісна пухлина вражає також легені, печінку та лімфатичні вузли). Крім того, також проводиться комп’ютерна томографія органів грудної клітки та шиї, бронхоскопія, магнітно-резонансна томографія та дослідження онкомаркерів.

Рак стравоходу – як лікується рак стравоходу?

Ефективність та курс лікування раку стравоходу залежать від стадії захворювання та супутніх захворювань. Необхідно виконати операцію, під час якої видаляють частину стравоходу, зайняту пухлиною, або навіть весь стравохід разом із лімфатичними вузлами. Якщо пухлина велика, хірургічному втручанню передує радіохіміотерапія. Хірургія рак стравоходу дуже складна процедура – вимагає розкриття грудної та черевної порожнини, а іноді й розрізу шиї. На місце посіченого фрагмента стравоходу вставляють імплантат або, по можливості, відновлюють безперервність травного тракту (наприклад, підтягуючи шлунок до грудної клітини). Коли доводиться видаляти весь стравохід, харчування стає можливим лише через стому — за допомогою спеціального апарату, який доставляє поживні речовини прямо в кишечник або шлунок. Також трапляються випадки, коли стан пацієнта не дозволяє провести процедуру. Тоді можливе лише паліативне лікування, тобто. зосередження уваги не на лікуванні та зупинці хвороби, а на полегшенні симптомів, підвищенні якості життя хворого та психологічної допомоги.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *