Перейти до вмісту

Риб’ячий жир – здоровье серця

Для кого потрібні риб’ячі жири в капсулах?

Риб’ячий жир часто рекомендують для зміцнення імунітету та зменшення запалення. На які переваги ви можете розраховувати?

Риб’ячий жир можна вживати в достатній кількості, вживаючи рибу 1-2 рази на тиждень. Найпопулярнішим із них є риб’ячий жир. Варто знати, що його назва зарезервована лише для риб’ячого жиру, що належить до видів тріски.

Завдяки широкому спектру вітамінів та ненасичених жирних кислот, риб’ячий жир рекомендується людям різного віку, зокрема дітям та підліткам у період інтенсивного зростання.

Він також призначений для ослаблених людей, людей похилого віку, хворих і в період відновлення, а також для людей, які палять сигарети та зловживають алкоголем. Його також слід приймати людям, чий спосіб життя дуже стресовий, а також людям з дефіцитом вітаміну D3 та А.

Звідки береться риб’ячий жир та інший риб’ячий жир?

Риб’ячий жир зазвичай отримують з м’якоті жирної риби, такої як:

 • оселедець,
 • лосось,
 • тунець,
 • скумбрія.

Риб’ячий жир отримують з печінки тріски або риби тріски, до яких належить така риба, як:

 • Атлантична тріска.
 • Арктична тріска.
 • Тихоокеанська тріска.
 • Мінтай.
 • Морська щука.
 • Минь.

Як бачите, вираз «риб’ячий жир» є загальним терміном.

Користь для здоров’я

Риб’ячий жир є однією з найбільш споживаних харчових добавок. Він багатий на Омега-3 жирними кислотами, які дуже важливі для вашого здоров’я. Риб’ячий жир містить унікальний склад незамінних жирних кислот.

Якщо ви не їсте багато жирної риби, приймайте добавки, що містять риб’ячий жир. Ось науково обґрунтований посібник з добавок риб’ячого жиру та їх користь для здоров’я.

Підтримка імунітету

Ненасичений Омега-3 та 6, жирні кислоти забезпечить організм будівельними блоками для вироблення протизапальних гормонів. Вони також покращують роботу імунної системи.

Вітамін А перешкоджає проникненню патогенних мікроорганізмів. Він необхідний у процесах регенерації шкіри та епітеліальних клітин, у тому числі епітелію дихальної системи, що дозволяє зберегти захисний імунний бар’єр. Це особливо важливо у період підвищеної захворюваності.

Вітамін D, що міститься в риб’ячому жирі, підтримує природний імунітет організму, але також підвищує засвоєння кальцію та мінералізацію кісток. Особливо це важливо у дітей, які перебувають у періоді зростання і у людей похилого віку, кістки яких з віком стають слабшими.

Ожиріння може значно збільшити ризик інших захворювань, включаючи хвороби серця, діабет 2 типу та навіть рак. Добавки риб’ячого жиру можуть покращити склад тіла та фактори ризику серцевих захворювань у людей з ожирінням.

Більше того, деякі дослідження показали, що добавки риб’ячого жиру у поєднанні зі здоровою дієтою та фізичними вправами можуть допомогти вам схуднути. Проте чи всі роботи показали однаковий ефект. Один аналіз 21 дослідження показав, що добавки риб’ячого жиру не значно знижують масу тіла у людей з ожирінням, але зменшують коло талії.

Риб’ячий жир підтримує здоров’я серця

Хвороби серця є основною причиною смерті у всьому світі. Існує багато факторів ризику, і багато з них, мабуть, менше пов’язані із споживанням риби або добавок риб’ячого жиру.

Перевагами вживання риб’ячого жиру для здоров’я серця є:

 • Зниження рівня «поганого» холестерину ЛПНЩ та підвищення рівня цього «хорошого» ЛПВЩ,
 • Зниження рівня тригліцеридів приблизно на 15-30%,
 • Зниження артеріального тиску у людей із гіпертонією,
 • Профілактика атеросклеротичних бляшок у артерія,
 • Може знизити ризик смерті від аритмії.

Риб’ячий жир підтримує лікування деяких психічних розладів

Ваш мозок складається майже на 60% жиру, і більша частина складається з омега-3, тому вони необхідні для правильного функціонування нашого мозку.

Деякі дослідження показали, що люди з певними психічними розладами мають нижчі рівні цих речовин. Цікаво, що також виявили, що добавки з риб’ячим жиром можуть зменшити симптоми деяких психічних розладів і навіть запобігти їм. Вони можуть, наприклад, знизити ризик психотичних розладів у людей, які зазнали їхнього впливу. Крім того, добавки з риб’ячим жиром у високих дозах можуть зменшити деякі симптоми шизофренії та біполярного розладу.

Інші дослідження про вплив омега-3 жирних кислот на депресію показали, що люди, які борються із цим захворюванням, мають нижчі рівні цих речовин, тому так важливо дбати про їх належний рівень. Також було доведено, що добавки з риб’ячим жиром, багатим на EPA, можуть полегшити симптоми депресії.

Підтримка зору риб’ячим жиром

Як і в головному мозку, жири омега-3 є важливою частиною структури ока. Дослідження показали, що ризик захворювання очей у людей, які не приймають достатньої кількості омега-3 жирних кислот, вищий.

Крім того, очі починають хворіти у літньому віці, внаслідок чого виникають вікові захворювання, такі як дегенерація жовтої плями. Вживання риби, мабуть, допомагає запобігти цьому захворюванню, але результати щодо добавок риб’ячого жиру менш переконливі.

Одне дослідження показало, що споживання великої дози риб’ячого жиру протягом чотирьох з половиною місяців покращує зір у всіх пацієнтів із дегенерацією жовтої плями. Однак це було дуже невелике дослідження.

Зменшення хронічного запалення

Хронічне запалення може погіршити наш стан під час деяких захворювань, таких як діабет, депресія, ожиріння або хвороби серця.

У цих випадках зменшення запалення може допомогти у лікуванні симптомів захворювання. Риб’ячий жир має протизапальні властивості і може допомогти в лікуванні цих захворювань.

Наприклад, у людей зі стресом та ожирінням риб’ячий жир може зменшити вироблення та експресію генів запальних молекул, званих цитокінами.

Крім того, добавки риб’ячого жиру можуть значно зменшити біль у суглобах та скутість у людей з ревматоїдним артритом. Ентерит є ще одним розладом, який також посилюється запаленням. Однак нині немає переконливих доказів того, що риб’ячий жир діє на симптоми цього захворювання. Потрібні додаткові дослідження на цю тему.

Зведення

Вживання жирної риби, яка містить багато омега-3 та омега-6 кислот, а також вітамінів D та A дуже важливе для нашого здоров’я. Хорошою альтернативою також буде додавання риб’ячого жиру або олії з іншої риби в капсулах.

Риб’ячий жир підтримує не тільки імунітет, а й наш мозок, шкіру та очі. Крім того, дуже важливо для вагітних забезпечити потрібну кількість жирних кислот, оскільки вони можуть вплинути на життя та здоров’я плода. Інгредієнти, які містяться в них, також впливають на наше серце, знижуючи рівень поганого холестерину та артеріальний тиск, що знижує ризик смерті від серцевих захворювань.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

📢_

Реклама

_📢

Будинок престарілих Пансіонат UA Київ спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

pansionuk@gmail.com – для клієнтів

+380738870303

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *