Перейти до вмісту

Сезонні овочі – користь для клієнтів

Сезонні овочі – користь квасолі та інших бобових

Літні місяці – ідеальний час, щоб збагатити свій раціон цінними продуктами харчування. Щодня в магазинах та на базарах з’являються сезонні овочі та фрукти. У цей період вони не тільки дешевші, а й насамперед, корисніші, натуральніші і містять більше вітамінів і мінералів. Липень – місяць, коли кормові боби можна зустріти практично на кожному кроці. Хтось обходить стороною, хтось навіть не помічає. Є й ті, хто тижнями шукає кормових бобів, а як тільки вони з’являються, скуповують їх кілограмами. Чи варте воно того? Давайте перевіримо переваги боба!

Боб – що ми знаємо про нього?

Бобові відносяться до насіння бобових. Як і інші бобові, він багатий на рослинний білок, вуглеводи і харчові волокна, але перевершує їх за харчовою цінністю.

У 100 г приготовленого насіння міститься 7,6 г білка, 19,65 г вуглеводів та 5,4 г харчових волокон. Саме завдяки своїй високій харчовій цінності квасоля відіграла важливу роль історії людства. Він часто ставав основою їжі людини. У середні віки він був особливо популярний за часів криз та неврожаїв інших рослин, а в давнину був основою харчування римських легіонерів та бідняків. Однак у Греції він, як і раніше, високо цінується і поряд з іншими бобовими, широко споживається протягом усього року.

Фолієва кислота

Серед інших овочів кормові боби відрізняються високим вмістом фолієвої кислоти, що відноситься до вітамінів групи В. У 100 г вареного насіння міститься 104 мкг фолієвої кислоти, а в 100 г сухого насіння – цілих 400! Фолієва кислота є дуже важливим елементом дієти для підтримки здоров’я. На жаль, його недоліки досить поширені. Необхідний для правильного росту та функціонування всіх клітин організму, бере участь в утворенні еритроцитів та знижує рівень гомоцистеїну. Недостатнє надходження фолієвої кислоти може призвести до розвитку анемії, серцево-судинних захворювань, остеопорозу. Дефіцит фолієвої кислоти призводить до дегенеративних змін нервової системи, таких як старече недоумство або хвороба Альцгеймера. Фолієва кислота може також захистити від розвитку деяких видів раку. Вагітні жінки повинні приділяти особливу увагу достатньому надходженню фолієвої кислоти до раціону. Його дефіцит під час вагітності значно збільшує ризик дефектів нервової трубки у плода.

Вітаміни

На додаток до фолієвої кислоти боби також містять інші вітаміни групи В, які необхідні для правильного функціонування нервової системи. Вона також є джерелом речовини, відповідальної за передачу імпульсів між нервовими клітинами, так званого леводопа, нейротрансмітера. З цієї причини деякі ліки, що застосовуються при захворюваннях нервової системи, наприклад хвороби Паркінсона, виробляються на основі бобів.

Хоча боби не є низькокалорійною рослиною, ми також рекомендуємо їх людям, які дотримуються дієти. Завдяки високому вмісту харчових волокон страви з квасолею гарантують тривале відчуття ситості. Це знижує ризик перекусів і допомагає дотримуватися дієтичних рекомендацій.

Насіння квасолі можна їсти вареними або сирими, особливо молодими. Як і у випадку з іншими овочами, у процесі приготування руйнуються деякі мінерали та вітаміни. Його швидке приготування або приготування на пару має важливе значення.

На жаль, не всі можуть дозволити собі страви, що містять боби. З-за високого вмісту олігосахаридів боби мають ефект здуття живота, його споживання може призвести до дискомфорту, болю в животі та надмірного газоутворення в кишечнику. Щоб зменшити ефект здуття живота, замочіть боби не менше ніж на годину, а потім варіть без кришки в прісній воді, посоливши в останню чергу. Однак навіть такої процедури не завжди достатньо для людей із чутливим травним трактом.

Діабетикам та вагітним жінкам із гестаційним діабетом також слід з обережністю ставитися до приготовлених бобів. Після приготування його глікемічний індекс значно збільшується, а його вживання може призвести до небезпечного підвищення рівня цукру на крові.

Боби та подагра

Хоча деякі наукові дослідження не підтверджують зв’язку між вживанням бобових культур та підвищенням концентрації кислоти в крові, багато лікарів не дозволяють хворим на подагру вживати ці рослини в їжу. Боби, як та інші бобові, містять пурини, у тому числі в організмі утворюється сечова кислота. Людям, які страждають на подагру, слід проконсультуватися зі своїм лікарем про включення бобів у свій раціон.

Інші бобові

На додаток до сезонних бобів овочеві базари та продуктові магазини також пропонують насіння інших бобових протягом усього року. Біла квасоля, червона квасоля, горох, соєві боби, сочевиця і нут доступні в різних формах. Ми зустрічаємо заморожені та свіжі овочі, сухе або консервоване насіння, а все частіше і у вигляді приготовлених та готових до вживання паштетів. Включіть у свій раціон усі ці рослини – вони поживні, містять багато білка, харчових волокон та кальцію, заліза та магнію. Ми знайдемо в них антиоксиданти, які гальмують старіння.

Наукові дослідження показують, що вживання бобових кілька разів на тиждень знижує рівень загального холестерину в крові. Так він захищає наше серце та судини. Деякі насіння, особливо сочевиця, соєві боби і нут, також містять ненасичені жирні кислоти. Мають протизапальну дію, тому рекомендуємо їх при лікуванні захворювань із запаленням. Більшість бобових, крім бобів та зеленого горошку, мають низький глікемічний індекс. Ми також рекомендуємо людям з діабетом. Однак з обережністю ставитися до насіння бобових потрібно людям, які страждають на захворювання щитовидної залози. Перш ніж включати їх до свого раціону, їм слід проконсультуватися з лікарем.

Ідеї для страв з бобових

Блюд з насінням бобових дуже багато. З них можна приготувати різноманітні паштети для хліба, обідніх страв. Вони підходять як основний інгредієнт салату, начинки для вареників або голубців. З них можна приготувати цікаві супи, не лише традиційні бобові чи горохові супи. Стручки можна використовувати для приготування смачних млинців, відбивних та тушкованих страв. Вони ідеально підходять як заміна борошна в тортах, печиво, таким чином, будучи більш здоровою альтернативою солодощів.

У дієті ми, як і раніше, вживаємо занадто багато білків тваринного походження. Поряд з м’ясом, молочними продуктами та яйцями, крім білка, цінних вітамінів та мінералів, ми також поглинаємо сполуки, не корисні для нашого здоров’я: насичені жирні кислоти, холестерин, натрій та часто консерванти, що містяться у м’ясній нарізці чи сирі. Скористайтеся сезоном бобових та привчіть себе та свою родину до нових смаків. Якщо ми дозволимо їм з’являтися на наших столах частіше одного разу на рік, а не лише у вигляді квасоляного супу або запеченої квасолі, вони неодмінно відплатять нам тим, що доповнять наш раціон цінними поживними речовинами. Завдяки їм ми можемо покращити своє здоров’я, самопочуття та фігуру, а також запобігти розвитку численних хвороб цивілізації, у тому числі онкологічних.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *