Перейти до вмісту

Спеціальні вправи для пам’яті

Вправи для мозку

Вправи для мозку. Кожен з нас має можливість захистити свій мозок. Як ми можемо покращити стан цього органу, щоб надалі він служив нам якнайкраще?

Дослідження показують, що у людей, які вийшли на пенсію у віці 65 років, ризик розвитку деменції був на 15% нижчим, ніж у тих, хто вийшов на пенсію п’ятьма роками раніше. Дослідження також підтверджують, що якість залученості, тобто тренування мозку, важлива для підвищення його стійкості у довгостроковій перспективі. Це означає, що це крок далі, ніж, наприклад, розгадування кросвордів. Йдеться про участь у діяльності, яка потребує вирішення проблем та набуття нових знань.

Якщо ви завжди хотіли вивчити іншу мову, це чудовий імпульс. Ви також можете спробувати онлайн – ігри для розвитку мозку, які включають тренування швидкості. На відміну від головоломок, які тренують лише робочу пам’ять, ігри зі швидкою обробкою інформації знижують ризик розвитку деменції.

Сон – це не лише час відпочинку, а й найважливіший процес відновлення, що впливає на всі органи тіла. Це особливо важливо у випадку мозку, робота якого визначається так званою якістю глибокого нічного сну, що також впливає на гарну пам’ять.

Ще одним важливим аспектом відпочинку вашого мозку є регулярний відпочинок від стресу. Це важливо для вашого здоров’я, оскільки високий рівень гормону стресу кортизолу пов’язаний із запаленням головного мозку, зниженням когнітивних функцій та підвищеним ризиком хвороби Альцгеймера. На щастя, фізичні вправи виявилися ефективним засобом зняття стресу. Відомо, що їжа та напої, які ми вживаємо, можуть мати як позитивні, так і негативні наслідки для здоров’я. Таким чином, вживання певних продуктів та обмеження інших може допомогти покращити здоров’я мозку та запобігти його занепаду. Наприклад, середземноморська дієта може знизити ризик деменції. Вам слід обмежити споживання оброблених харчових продуктів та червоного м’яса на користь свіжих фруктів та овочів, горіхів та насіння, цільнозернових продуктів та оливкової олії першого віджиму. Для здоров’я мозку включіть у свій раціон жирну рибу, таку як лосось або скумбрія та горіхи. Спілкування – під час розмови ваші сірі клітини працюють на повну потужність. Слухання, обробка інформації, мислення та формулювання висловлювань – всі перераховані вище дії стимулюють одночасно кілька областей мозку. Тому будь-який тип соціального обміну – це відмінна розумова вправа. Не випадково у товариських людей менше проблем із пам’яттю.

Розрахунки в голові – варто щодня класти калькулятор у шухляду столу і по можливості рахувати або прикидати в голові. Наприклад, ви завжди можете порахувати здачу, яку потрібно віддати в пекарні чи супермаркеті, перед касою та прикинути, скільки складе ваш рахунок. Ця проста вправа дозволяє швидко покращити пам’ять, концентрацію та логічне мислення.

Запам’ятовування невеликих текстів. Ще один простий та ефективний спосіб покращити пам’ять – свідоме запам’ятовування різних типів інформації. Наприклад, замість того, щоб брати список покупок з дому, ви можете спробувати запам’ятати його. Крім того, якщо вам подобається короткий вірш або цитата з книги, яку ви читаєте, витратите кілька хвилин на її запам’ятовування. Також варто запам’ятати деякі найважливіші номери телефонів, які також можуть стати в нагоді у надзвичайній ситуації.

Порушення рутини. Ще один тип розумових вправ – уникнення рутини. Час від часу ви можете, наприклад, піти додому іншим маршрутом, ніж зазвичай, написати щось лівою рукою або почитати книгу в кафе, а не вдома. Навіть такі невеликі відхилення від норми суттєво змушують мозок працювати інтенсивніше та створювати нові зв’язки між нейронами.

Відкритість новому – чи це навчання використанню нового пристрою або заняття творчим хобі – щоразу прийняття виклику сильно стимулює сірі клітини та рівномірно активує всі області та функції мозку.

Скориставшись культурними пропозиціями – гарна книга, що захоплює театральну виставу чи похід до музею, стимулюють інтелект і розширюють кругозір. Варто регулярно стежити за культурними пропозиціями у цьому районі і тим самим стимулювати мозок засвоювати та обробляти нову інформацію.

Спеціальні вправи на згадку. Ви також можете спробувати включити у свій розпорядок дня складні та різноманітні вправи для розуму та пам’яті. Ось деякі приклади;

1) викреслення складів – виберіть статтю в газеті і якнайшвидше викресліть усі закінчення, що закінчуються на «-ть». Будь ласка, намагайтеся читати кожен рядок лише один раз, але уважно, щоб працювати швидко та ефективно. Ви можете змінити цю вправу на свій розсуд і, наприклад, видалити всі літери з тексту (а, п, м) або склади «мій» або «на». Ідея полягає в тому, щоб дати розуму нові стимули. Вправи є найбільш ефективними, коли вони також мають для вас розважальну цінність.

2) читання догори дригом і – теж для цієї вправи потрібен текст. Будь ласка, візьміть свою улюблену книгу в руку та переверніть її. Будь ласка, спробуйте прочитати фрагмент тексту, статтю або розділ у такому положенні. Таким чином ви покращите свою здатність концентруватися.

3) правопис задом наперед – це вправу відмінно виконувати під час ходьби. Будь ласка, виберіть предмет, який зустрінеться вам на шляху та спробуйте написати його назву задом наперед. Це надійний спосіб тренування пам’яті та просторової уяви.

4) змішування літер – знайдіть довге слово і спробуйте скласти в голові з його літер інші короткі слова. Наприклад, з літер слова «сіножаті» можна, звичайно, скласти «сіно» і «коси», але й такі слова, як «оси», «воно», «ніс» тощо. буд. жонглюйте літерами. Якщо ви хочете полегшити це завдання, ви також можете виконати його на аркуші паперу.

Якщо ви хочете отримати ще цінні поради та отримати користь від нашої реабілітації, телефонуйте.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *