Перейти до вмісту

Симптоми недостатності харчування у літніх людей

Проблема неповноцінного харчування людей похилого віку. Як потурбуватися про харчування літньої людини?

В організмі людей похилого віку відбувається безліч змін, і одна з них – уповільнення обміну речовин. Літній людині потрібно на 40% менше калорій, ніж середньостатистичній молодій людині. Це означає, що люди похилого віку їдять менше, що часто призводить до проблем з недоїданням. З цієї причини правильне харчування для людей похилого віку особливо важливе. Незалежно від того, чи перебуває літня людина під наглядом у центрі догляду або в сім’ї вдома, раціон повинен відповідати всім потребам для забезпечення правильного функціонування організму.

Які симптоми недостатності харчування у людей похилого віку?

Симптоми не очевидні, що може утруднити розпізнавання проблеми, крім того, люди похилого віку часто страждають на різні захворювання, що ще більше ускладнює справу.

 • раптова значна слабкість, яка іноді виникає навіть відразу;
 • значна втрата ваги і навіть виснаження за порівняно короткий термін;
 • зниження фізичної та розумової працездатності;
 • підвищена сприйнятливість до різних видів інфекцій;
 • повільніше і тривале загоєння ран;
 • випадання волосся, особливо коли воно відбувається раптово
  постійне почуття втоми та сонливості;
 • падіння температури тіла;
 • крихкі та слабкі кістки.

Навіть при незначному ударі кістка може бути пошкоджена,
шкіра тонка, сірого кольору з підвищеним ороговінням.
Що робити, якщо у літньої людини діагностовано порушення харчування? Найкраще звернутися до спеціалізованого медичного закладу, наприклад, до пансіонату для літніх людей у Житомирі. У закладах такого типу надається допомога та подальші інструкції, яких необхідно дотримуватись.

Як боротися з недоїданням? Яка дієта для людей похилого віку?

Боротьбу з недоїданням слід починати зі спеціалізованих установ таких як – будинок для літніх людей у Житомирі «Життя в Радість». У таких установах допоможуть і вкажуть, як має виглядати дієта для людей похилого віку, можливо, попередньо провівши відповідні аналізи.

У людей похилого віку можуть виникнути проблеми зі відкушуванням, жуванням і ковтанням, тому іноді може виникнути необхідність змінити консистенцію їжі. Дієта для людей похилого віку повинна бути правильно збалансована, тому важливо стежити за тим, щоб вона містила відповідні поживні речовини, до найважливіших з яких належать:

 • Вітамін B12 – міститься, зокрема, в лососі, яйцях, молоці, яловичині, індичці, курці.
 • Фолієва кислота – доза для людей похилого віку повинна становити приблизно 400 на день. Сочевиця, деякі сухі сніданки, шпинат та спаржа – продукти, багаті на фолієву кислоту.
 • Вітамін С – 80 – 90 мг – відповідна доза для людей похилого віку. Хорошими джерелами цього вітаміну є: червоний перець, апельсини, грейпфрути, помідори, картопля, броколі та полуниця.
 • Жирні кислоти – необхідні для правильного функціонування організму літньої людини, їх можна знайти в тунці, лляній олії, лососі та сардинах.
 • Вітамін D – ще один вітамін, необхідний людям похилого віку. Вітамін D міститься в: скумбрії, лососі, сардинах, соєвому молоці, коров’ячому молоці, яєчному жовтку, злаках.

Це важливі поживні речовини, але пам’ятайте, що люди похилого віку страждають від різних захворювань, і іноді може знадобитися індивідуальна дієта. Такі місця, як Пансіонат медичної допомоги у Житомирі (Життя у Радість), допоможуть виявити його та дати подальші рекомендації за допомогою відповідних тестів.

Допомога голодуючим людям похилого віку

Недоїдання людей похилого віку є серйозною проблемою, яку не можна ігнорувати. Будинок для людей похилого віку в Житомирі – це спеціалізована і добре підготовлена установа для допомоги літнім людям, у тому числі: страждають від недоїдання. Що може зробити сім’я? Залишається тільки звернутися за допомогою до фахівців лікарів і далі дотримуватися їх рекомендацій.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *