Перейти до вмісту

Тренінг розумової активації для людей похилого віку

Як тренувати розум людей похилого віку?

Мозковий туман, проблеми із запам’ятовуванням термінів та імен – це лише кілька симптомів, з якими щодня стикаються люди похилого віку. Понад 250 000 українців страждають на хворобу Альцгеймера, а близько півмільйона страждають на деменцію. Які вправи на згадку слід вибрати людям похилого віку, щоб допомогти їх розуму? На щастя, ми можемо поєднати тренування пам’яті з розвагою! Використовуючи різні головоломки та ігри, а також запам’ятовуючи список покупок перед походом до магазину та розучуючи вірші, ми покращимо розумові здібності старшого покоління.

Розумові вправи для людей похилого віку – з чого почати?

Найкраще розпочати з самого початку, тобто тренувати пам’ять у молодому віці, щоб запобігти передчасним проблемам. На жаль, ми не можемо повернути час назад, але це може бути цінною порадою для всіх читачів, які шукають поради щодо тренування пам’яті для людей похилого віку.

Кросворди, ребуси та карткові ігри

Ніщо так не вчить і не виховує, як веселощі. Завдяки цьому ми здатні засвоїти навіть найскладнішу інформацію і навіть закріпити її. У випадку з розумовими вправами для людей похилого віку це відмінне рішення. Ця форма навчання принесе користь клієнту не тільки з точки зору покращення пам’яті, але також зміцнить ваші стосунки та зміцнить зв’язки.

Рішення кросвордів передбачає занурення у глибини нашої пам’яті. Завдяки цьому це заняття покращить душевний стан людей похилого віку. Ми також можемо грати з ним в ігри на згадку, в яких предмети змінюють своє місце, і нам потрібно знайти їх по пам’яті.

Зовсім нові, раніше невідомі ігри – чудовий спосіб активізувати сіру речовину. Звичайно, ми можемо грати у відомі всім ігри, але вивчення нових правил та застосування їх на практиці також є однією з вправ на згадку для людей похилого віку.

Тренінг розумової активації

Рекомендується в усьому світі завдяки своїй ефективності. Систематичне повторення його компонентів дозволить досягти бажаного ефекту. Крім того, це навчання дуже просте і не потребує багато часу. Що робити у рамках тренування розумової активації?

Перевірте план

Виберіть газетну статтю для свого пацієнта і попросіть його прочитати текст лише один раз і спробувати викреслити всі слова, які починаються, наприклад, із «Д» або закінчуються на «Н». Пам’ятайте, що стаття має бути цікавою та привабливою, особливо для того, хто викреслює закінчення.

Лист мікс

Це заняття обов’язково викличе багато сміху. Вам слід написати будь-яке довге слово на аркуші паперу і створити якомога більше коротких слів. Ви також можете написати слова на ваш вибір і переставити в них літери. Завданням старшого буде сказати правильне слово.

З ніг на голову

Щоб поліпшити рівень концентрації людини похилого віку, можна запропонувати почати читати в перевернутому вигляді. Звичайно, не цілими книгами, а потихеньку все більше і більше – починаючи з однієї сторінки і закінчуючи розділом або повноцінною статтею.

Рахунок та правопис

Ще одна вправа на згадку для людей похилого віку – написання слів задом наперед або складніший варіант – задом наперед. Також можна запропонувати хворому у вільний час рахувати сходи, будівлі, плитку. Запам’ятовування послідовності чисел, наприклад дат, також є перевіреним способом покращити пам’ять.

Ніщо не тренує пам’ять краще, ніж запам’ятовування. Знайдіть в Інтернеті або в книгах різні вірші чи вірші, щоб вивчити їх напам’ять. Також запитайте, чи знає ваш підопічний щось, і почніть із них.

Дієта для підтримки пам’яті для людей похилого віку

Давно відомо те, що ми їмо, впливає на те, як ми почуваємося і діємо. Що є, щоб людям похилого віку покращити пам’ять? Додайте людям похилого віку кожен день або за вказівкою лікаря. Постарайтеся, щоб страви, які ви готуєте, були багатими:

  • риба, що містить кислоти омега-3,
  • цільнозернові продукти (гречка, вівсянка, житній хліб),
  • корисні жири (поліненасичені жирні кислоти), які містяться, наприклад, у кукурудзі, кунжуті, рибі,
  • природні антиоксиданти (вітамін С, вітамін Е, вітамін А, цинк), вітамін К, який міститься, наприклад, у броколі,
    магній, який можна знайти в насінні, горіхах та какао.

Відповідні добавки, здорове живильне харчування, ігри та вправи – все це сприяє покращенню пам’яті людей похилого віку. Пам’ятайте, що спосіб життя також впливає на функціонування пацієнта. Робота доглядальниці за людьми похилого віку приносить величезне задоволення, коли ти на власні очі бачиш прогрес і щастя свого підопічного – у людей похилого віку, які добре харчуються і соціально активні, зазвичай залишаються хороші спогади. Впровадьте нові добрі звички, які дозволять їм довше насолоджуватися життям. Намагайтеся зробити щоденні розумові вправи не примусом, а новим хобі.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *