Перейти до вмісту

Тренування м’язів Кегеля

Вправи для людей похилого віку проти нетримання

Хоча нетримання сечі – захворювання, що виникає незалежно від статі та віку, за статистикою, з цією недугою частіше стикаються люди похилого віку. На жаль, це також пов’язано із хронічними захворюваннями, прийомом ліків чи процесами старіння. Якщо нетримання спричинене ослабленням функції м’язів тазового дна, можна спробувати впоратися з ним, тренуючи ці групи м’язів, які широко відомі як м’язи Кегеля. Чому варто заохочувати свою старшу близьку людину тренувати м’язи тазового дна? Який тренінг ви можете йому порадити?

Вправи при нетриманні сечі для людей похилого віку

Вправи при нетриманні найчастіше призначені для зміцнення м’язів тазового дна. Давайте пам’ятати, що тільки правильна функціональна діагностика у фізіотерапевта дозволить нам оцінити, чи вимагають м’язи зміцнення або швидше методів розслаблення через їх підвищений тонус. Ці м’язи надзвичайно важливі: вони підтримують органи малого тазу в їхньому фізіологічному положенні, дозволяють контролювати сечовипускання, випорожнення та гази, активно працюють практично при виконанні будь-якого рухового завдання. Додатково м’язи тазового дна виконують стабілізуючу функцію – разом з м’язами живота та глибокими м’язами хребта та дихальною діафрагмою. Таким чином, вправи можуть не тільки знизити частоту епізодів нетримання сечі, але й захистити від болю в спині або серйозного захворювання, як депресія тазового дна. Це надзвичайно важливо для людей віком понад шістдесят років. Тому варто заохочувати своїх літніх близьких займатися спортом не лише тоді, коли вони страждають на нетримання сечі.

Увага! Хоча про м’язи Кегеля в основному говорять у контексті жінок – опущення органів та нетримання сечі – м’язи тазового дна також важливі і у чоловіків. Вони дозволяють довше контролювати сечовий міхур і впливають на сексуальні функції -ерекцію та сім’явипорскування, що також вкрай важливо для чоловіків. Тому вправи для м’язів тазового дна слід рекомендувати не лише жінкам, а й чоловікам.

Вправа для м’язів Кегеля

Як людям похилого віку слід тренувати м’язи Кегеля?
Вправи Кегеля можуть видатися складними – особливо оскільки уявити, де розташовані ці м’язи, непросто. У людей похилого віку ще складніше, оскільки неможливо перевірити, чи правильно виконують вправи батьки, бабусі та дідусі. Щоб зрозуміти, як працюють м’язи і як їх тренувати, варто порадити літній людині відвідати:

  • уролога,
  • гінеколога,
  • урологічного або урогінекологічного фізіотерапевта.

Незалежно від спеціалізації, саме вони найкраще пояснять вашим близьким, як активізувати м’язи тазового дна та як правильно їх тренувати. У людей похилого віку, які мають проблеми з самостійними тренуваннями, може виникнути необхідність введення у фізіотерапію методів біологічного зворотного зв’язку або електростимуляції. Це проста процедура, яка полегшує активацію м’язів та сприяє їх зміцненню, що полегшує виконання вправ вдома. М’язи тазового дна слід тренувати регулярно щодня в обсязі, визначеному фізіотерапевтом після обстеження. Пам’ятайте, не існує одного типу вправ, який би підходив усім!

Вправи при нетриманні сечі для людей похилого віку

Вправи для м’язів тазового дна, які можуть допомогти при нетриманні сечі, включають напругу і розслаблення м’язів тазового дна, а також напругу і підтягування. Воно не надто складне, тому не вимагає контролю з боку батьків чи бабусь та дідусів, які його виконують. Це можна доручити фахівцю – урологу – фізіотерапевту, який під час візиту покаже літній людині, як правильно тренувати м’язи тазового дна. Вам належить нагадати старшому про тренування та активувати його. Тут важлива регулярність. Щоденну зарядку для людей похилого віку – два, а то й тричі на день – можна проводити під час відвідування будинку своїх батьків або бабусь та дідусів. Також варто звернути увагу на техніку виконання вправ. Перевірте, чи не напружується ваша кохана людина під час тренування. Важливо під час виконання цих вправ активувати лише м’язи тазового дна, особливо у етапі їх розучування. Уникайте напруги м’язів сідниць, живота та внутрішньої поверхні стегон. Також важливо дихати під час тренування, не затримувати повітря та не викликати апное.

Захист під час тренувань – урологічні устілки

Щоб займатися спортом та відчувати повний комфорт, варто використовувати урологічні вставки, які захищають від вологи та усувають неприємний запах. Це також знижує ризик інфекції сечовивідних шляхів, що є поширеним захворюванням, особливо у людей похилого віку. Важливо дбати про інтимну гігієну людей похилого віку не тільки в дні тренувань, а й постійно.

Вправи для м’язів тазового дна часто є найкращим способом зменшити кількість епізодів нетримання сечі. М’язи, що добре функціонують, означають кращий контроль сечового міхура.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *