Весняне сонцестояння та благополуччя людей похилого віку
Весняне сонцестояння зазвичай торкається кожного з нас, зазвичай відчувається перелом зими та весни, неважливо, 20 нам років або 60, чоловік ми чи жінка. Це може бути важкий час, у нас менше енергії, менше мотивації діяти чи більше потреба уві сні. Здавалося б, весна будить природу, вона має будити і нас. Однак це відбувається не завжди. Літні люди можуть бути додатково схильні до кризи і одночасно слабкості.
Що таке сонцестояння?
Сонцестояння – це не що інше, як низка погодних змін, які неодмінно можуть позначитися на організмі людини, як на самопочутті, так і на здоров’ї. Цей період зазвичай триває від 2 до 4 тижнів, довше він не повинен тривати. У цей період організм може сильніше, ніж звичайно, реагувати на зміни атмосферного тиску або просто на зміну погоди.
Хто переживає гостру кризу?
Як ми вже згадували, кожна людина може відчути кризу, але люди похилого віку більш вразливі, як через свій вік, так і через хвороби, які можуть супроводжувати їх у житті.
Симптоми сонцестояння
Ми часто запитуємо, сонцестояння це щось серйозніше, варто заглибитися в те, які симптоми можуть бути пов’язані з сонцестоянням.
Найбільш поширеними симптомами весняного сонцестояння є: головний біль, втома і сонливість, а також розсіяність. Ці симптоми виникають внаслідок зміни атмосферного тиску. А саме, внаслідок зниження атмосферного тиску в організмі людини уповільнюється кровообіг, внаслідок чого тканинні рідини розріджуються, при цьому збільшується частота дихання. Цілком ймовірно, що зміни, спричинені атмосферним тиском, більше відчують люди похилого віку з проблемами серця, такими як ішемічна хвороба серця або серцева аритмія.
Крім того, ми можемо відчувати стрес частіше, ніж кожен день, нам легше злитися або змінювати настрій, і часто відчувається біль у м’язах чи суглобах.
Давайте пам’ятати, що весняне сонцестояння – це перехідний етап, якщо воно триває надто довго у нашої літньої людини або інтенсивно посилюється, ми повинні звернутися до лікаря. У людей похилого віку такі зміни значно ускладнюють повсякденну діяльність, тому наше завдання – уважно спостерігати за самопочуттям літньої людини та не недооцінювати надмірних симптомів.
Як допомогти літній людині в день весняного сонцестояння?
Коли няня бере на себе відповідальність щодо догляду за літньою людиною, саме вона має допомогти їй пережити цей період. Цей період, рубіж зими та весни, зазвичай важкий для всіх, ми мріємо про спокійну прогулянку, порив теплого вітру, втомилися від холоду і шукаємо перші квіти або зелені листочки. І саме в цей час ми повинні подбати про комфортне самопочуття людей похилого віку, як у фізичному, так і в психічному плані.
Якщо погода нам сприяє, варто подбати про оксигенацію організму. Давайте прогуляємось із нашим пацієнтам у пошуках перших ознак весни. Відомо, що багато залежить від стану підопічного, але ви можете відправитися на коротку або тривалішу прогулянку.
Поговоримо про вітаміни. Низка зими та весни важка, організм втомлюється, взимку вимагає додаткових порцій добавок, тому в сонцестояння легко підхопити інфекції. Важливо, щоб ми доповнювали свій організм вітаміном С та D, омега – кислоти. Деякі з них можна вживати, але не будемо забувати про правильне харчування, без надлишку штучних добавок, легко засвоюється, багатий на вітаміни і мінерали, омега – кислоти приємно доповнить вживання в їжу риби або яєць, вітамін С міститься в фрукти та овочі – тут перець володіє суперсилою. Вітамін D, як ми всі знаємо, є вітаміном сонця, тому нехай наш літній гріється на сонці.
Крім того, переконайтеся, що ви п’єте достатньо рідини щодня. І не забудьте адаптувати одяг до погоди.
Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів