Деменція стає все більш поширеною проблемою старості
Це захворювання зазвичай супроводжується низкою симптомів, які роблять догляд за літньою людиною з деменцією дуже вимогливою, особливо при наступних етапах просування: проблеми з орієнтацією в часі та просторі, зникнення здатності розпізнавати речі та людей, дратівливість, неспокій і навіть агресію.
Як забезпечити почуття безпеки для пацієнтів з деменцією?
Спостереження за психічним станом пацієнта в Пансіонаті “Життя в Радість”, у Дніпрі встановлення контакту, індивідуальний підхід як до пацієнта, так і до проблеми, з якою він бореться, можуть допомогти нам у цьому. Необхідно забезпечити людині похилого віку максимально можливий психологічний комфорт. Корисно надавати коротку та фактичну інформацію, уникати змін у навколишньому середовищі пацієнта, дружніх жестів, активного слухання або виконання рутинних дій одночасно. Позитивний вплив на зниження тривожності надає також перебування з пацієнтом, нагадування про його особистість та важливі події з життя, забезпечення пацієнта почуттям безпеки з метою мінімізації тривоги. Це також включає безпечне середовище: запобігання доступу до потенційно небезпечних об’єктів, таких як гострі інструменти, ліки, електрика та газ. Важливим елементом є прийом препаратів відповідно до розпорядження лікаря, регулярне співробітництво з психологом та психіатром.
У нашому Пансіонаті Життя в Радість для людей похилого віку в Дніпрі ми дбаємо про людей з деменцією протягом багатьох років. У нас є фіксований графік дня, і більшість заходів виконуються у фіксований час, наприклад, введення ліків або лікування відповідно до медичних приписів, що забезпечується кваліфікованими медсестрами. Будинок для людей похилого віку надає двічі на тиждень медичну консультацію із сімейним лікарем. При необхідності ми також організуємо психіатричні та ортопедичні консультації. Ми також активно співпрацюємо з логопедом та психологом.
Як боротися з порушеннями сну у людей з деменцією?
Під час деменції у хворих дуже часто порушується ритм сну та неспання. Щоб нормалізувати ці процеси, слід подбати про правильне висвітлення в палаті пацієнта. Протягом дня слід відкривати вікна та забезпечити подачу свіжого повітря. Слід регулярно нагадувати людині з деменцією про час доби або день тижня (великий годинник і календар – гарне рішення). Заохочуючи велику активність протягом дня та уникаючи емоцій увечері та забезпечуючи комфортні умови для засинання шляхом затемнення кімнати, залишаючи трохи нічного світла, дозволить пацієнтові спати та відпочивати. Щоб забезпечити правильне почуття сну та ритм неспання, пацієнту планують заходи для підвищення своєї активності.
Гігієна
У багатьох людей з деменцією відпадає необхідність підтримувати особисту гігієну, гігієну ротової порожнини та нездатність сигналізувати про фізіологічні потреби. Важливим елементом є, наскільки це можливо, активізація хворого самостійно виконувати гігієнічні заходи якомога довше, регулярно виконуючи ранковий та вечірній туалет, змінюючи особисту та постільну білизну. Систематичні відвідування перукаря покращать комфорт життя, а правильна гігієна порожнини рота запобігає утворенню хворобливих виразок та молочниці. Потрібно пам’ятати про те, щоб чистити ротову порожнину після кожного прийому їжі, при цьому доглядаючи протез, якщо у пацієнта немає власних зубів.
Невизнання близьких
Вкрай неприємним та важким для прийняття фактом є проблема із впізнаванням близьких. Найчастіше це викликане прогресуючою деменцією. Єдине, що ми можемо зробити, це постійно інформувати пацієнта про особистість людей у його оточенні та близьких, які його відвідують та дзвонять. Робота з психологом або групою підтримки допоможе близьким зрозуміти суть хвороби та навчитися приймати поведінку пацієнта.
Труднощі з ковтанням
Майже кожного пацієнта з деменцією розвиваються порушення ковтання. Щоб уникнути ядухи, яка, у свою чергу, може призвести до аспіраційної пневмонії, необхідно вчасно зловити момент, коли слід дати хворому подрібнену їжу, потім перемішати. Якщо у людини похилого віку є проблеми з ковтанням рідини, є препарати, які не змінюють смак рідини або їжі, а викликають її загусання до потрібної консистенції. Якщо всі варіанти перорального харчування вичерпані, ваш лікар може запропонувати черезшкірну ендоскопічну гастростомію (ПЕГ). Їжа подається в рідкому вигляді через спеціальну гнучку трубку, що не виключає введення їжі також перорально. Про ці потреби дбають наші дієтологи та кухарі. Вони готують п’ять їжі на день на нашій кухні, стежачи за тим, щоб вони були смачними, теплими і в правильному вигляді – рідкими, кашоподібними, нарізаними або змішаними. Годування здійснюється медсестрами та медичними працівниками. При необхідності ми забезпечуємо кваліфікацію для дієтичного харчування та замовляємо харчування та необхідне обладнання.
Працетерапія для людей з деменцією
З метою покращення якості життя пацієнтів, які страждають на деменцію, що знаходяться в нашому центрі, та позитивного впливу на їх самостійність та психічний стан, ми намагаємося впроваджувати різні методи трудотерапії. Особливий акцент робиться на методах, що покращують пам’ять. Для цього ми використовуємо тренування у багаторазовому повторенні або розгадуванні картинок, спрямовані на покращення роботи мозку, покращення концентрації уваги. Вводячи різні ігри та заняття, ми нагадуємо вам основну інформацію про повсякденне життя і тим самим знімаємо стрес, спричинений хворобою, втратою пам’яті. Робота ерготерапевта, з метою отримання найкращих результатів, полягає у поєднанні елементів кількох методів, які прагнуть підтримувати рівень повсякденного функціонування пацієнта. Отже, у нашій установі ми чергуємо різні види діяльності ерготерапію (активізацію повсякденної діяльності); музична терапія (спільний спів, танці, які допомагають зняти страхи, розчарування); арт-терапія (творча діяльність, мануальні заняття); сильвотерапія (перебування на свіжому повітрі, спілкування з природою, прогулянки), а також кінезотерапія, що виконується нашими фізіотерапевтами. Тільки така комплексна діяльність приносить позитивні результати у нашій роботі – довіра, відкритість та благополуччя наших підопічних.
Чому важлива професійна допомога?
Слід пам’ятати, що деменція вражає людей похилого віку і є складною проблемою в сім’ї хворого, оскільки згодом потребує постійного догляду. Прояви інтелектуальних порушень і розладів особистості можуть бути обтяжливими для довкілля, і часто неприємними. Тому важлива комплексна медична допомога, що не обмежується тільки базовим доглядом, а включає доступ до психолога, психіатра, сімейного лікаря і медсестри, а також фізіотерапевта. У нашому будинку для людей похилого віку ми намагаємося дбати про наших пацієнтів як про наших близьких та забезпечити їм професійний догляд, безпеку, спокій та приємну атмосферу.
Будинок престарілих Життя в радість у Дніпрі спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів