Перейти до вмісту

Причини депресії у людей похилого віку.

Старчеська депресія.

Що таке старчеська депресія?

Старчеська депресія у людей похилого віку
це поширений стан. На жаль, через інші захворювання похилого віку це відносно рідко діагностується захворювання, що часто плутається з деменцією
або хворобою Альцгеймера
. Підраховано, що лише близько 10-15% пацієнтів правильно діагностовано. Причиною відсутності діагнозу також може бути те, що люди похилого віку зазвичай мають частково інші симптоми депресії, ніж ті, які зустрічаються у молодих людей.

Депресія у похилому віці пов’язана з ризиком серцевих захворювань та підвищує ризик летального результату. У той же час він знижує здатність до реабілітації та відновлення швидше. Дослідження, проведені в будинках для людей похилого віку, доводять, що депресія значно підвищує ризик смерті від більшості супутніх захворювань. Тому особливо важливо звертати увагу на депресивні розлади у людей похилого віку, навіть якщо у них легка течія. Крім того, ризик спроби самогубства вищий у літніх людей — згідно з дослідженнями, люди у віці 80-85 років вдвічі частіше намагаються покінчити життя самогубством, ніж інші вікові групи, які страждають на депресію. Крім того, люди похилого віку особливо страждають від смерті близьких, партнерів або братів і сестер, а також виходу на пенсію, «вимушеного» повільнішого способу життя. Вони відчувають велику втрату через це, а також борються із почуттям самотності. Завдяки таким змінам у житті лікарі та сім’я часто можуть забувати про перші ознаки депресії. В результаті ефективне лікування може бути прийняте пізніше, змушуючи багатьох людей похилого віку зайво боротися з депресією протягом тривалих періодів часу.

Старчеська депресія – причини.

Причин можливого виникнення депресії багато – стресові зміни у житті, відсутність соціальної підтримки, фізичні та психічні захворювання похилого віку, такі як інсульт, діабет, рак, деменція та хронічні болі. Крім того, прийом певних ліків або їх комбінації може спровокувати депресію. Обтяження сімейного стану депресією також одна із причин її розвитку. Страх смерті, життя на самоті, втрата близької людини, попередні епізоди депресії та попередні спроби самогубства також можуть вказувати на можливість депресивних розладів. Зміни в головному мозку також були помічені у людей, у яких депресія розвинулася лише у похилому віці. Було зазначено, що ці зміни, можливо, були викликані хронічним високим тиском у зрілому віці, тому особливу увагу слід приділити цій групі, оскільки вона має підвищений ризик розвитку захворювання.

Старчеська депресія – симптоми найбільш поширеними симптомами є:

— пригнічений настрій
– Порушення сну
– Зміни в рухах (знижена або завищена моторика)
– Зниження самооцінки
– Падіння енергії
– Відчуття втоми
– Почуття безсилля
– Вина
– відсутність апетиту, блювання, печія, діарея
-Головний біль, шия, спина
-зниження бажання займатися сексом
-погіршення фізичної форми.

Деякі із симптомів старечої депресії характерні для типових рис «класичної» депресії. Однак через літній вік пацієнтів більшість симптомів є соматичними.

Лікування.

Депресію у людей похилого віку можна лікувати фармакотерапією та психотерапією, а також за допомогою альтернативних методів. Варто зазначити, що більшість антидепресантів не викликають звикання, чого часто бояться люди похилого віку. Психотерапія дозволяє значно покращити якість їхнього життя. Також важливою є підтримка фізичної активності
– занять спортом, прогулянок, знаходження на свіжому повітрі. Люди похилого віку часто схильні закриватися в «чотири стіни», що не покращує їх психічний стан. Їхній стан може покращити контакти з оточуючими, зустрічі як з молодшими людьми, так і в їхньому віці. Соціальне залучення до групової діяльності, наприклад, Університет третього віку, може значно покращити стан людей, які борються з депресивними розладами.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *