Перейти до вмісту

Психічні розлади у літніх людей.

Психічні розлади у людей похилого віку.

Коли ми думаємо про проблеми зі здоров’ям людей похилого віку, на думку зазвичай спадають фізичні хвороби. Постійно прогресуючий процес старіння організму негативно позначається не лише на фізичному здоров’ї, але й може призвести до розвитку або погіршення вже існуючих недуг, пов’язаних із психікою.

Найбільш поширені психічні розлади у людей похилого віку.

У людей похилого віку, як і в будь-якій іншій віковій групі, може виникнути ряд психічних розладів. Однак більшість станів психічного здоров’я можуть виникати у людей незалежно від віку, однак, вік може збільшити ризик розвитку розладу (наприклад, розлади харчової поведінки можуть виникати у будь-якому віці, але період підвищеного ризику припадає на підлітковий та юнацький періоди) та впливають на його перебіг, даючи різний спектр симптомів.

Депресія.

Вона пов’язана насамперед із пригніченим настроєм, втратою інтересів та бажання жити, а також постійним почуттям втоми та нестачею сил. У людей похилого віку депресія
може виявлятися трохи по-іншому. Пригнічений настрій може виникати при депресії похилого віку, але в її випадку воно особливо характерне і легко помітне дратівливість навколишнього середовища.

Старі люди можуть також скаржитися на соматичні та когнітивні захворювання, такі як труднощі з концентрацією уваги та погіршенням пам’яті. Проте вони не є результатом існуючих фізичних захворювань, а є результатом депресії. Інші симптоми депресії, які ми можемо спостерігати у людей похилого віку: втрата апетиту, проблеми зі сном або сильне почуття провини та жалю.

Літні люди часто самотні, страждають від втрати сенсу життя, вважають, що вони не потрібні в навколишньому середовищі і борються з численними недугами, фізичними, які є джерелом хронічного болю. Ці фактори роблять літню людину особливо вразливою до розвитку депресії.

Слабоумство.

Це розлади, тісно пов’язані зі старінням організму. До них відносяться, наприклад, Хвороба Альцгеймера
, скронево-манфронтальна деменція, деменція з тільцями Леві. Деменційні розлади часто прирівнюються до проблем пам’яті. Хоча дійсно під час деменційних розладів
ми маємо справу з прогресуючим погіршенням пам’яті, це не єдиний симптом розладів із цієї групи. До інших симптомів відносяться, наприклад, нестабільність настрою, зміни поведінки, порушення мови, апатія.

Тривожні розлади.

Вони виявляють себе проблеми зі сном (наприклад, труднощі із засипанням, раннє пробудження), відчуття постійної втоми та нестачі сил, нервозність та дратівливість. У людей, які страждають на тривожні розлади, також можуть розвиватися соматичні симптоми, такі як: головний біль, проблеми з травленням, підвищення м’язового тонусу, прискорене серцебиття.

Порушення свідомості.

Особливо часто зустрічається у людей похилого віку (зазвичай у віці 70+). Вони можуть виникнути в результаті природних дегенеративних змін, що відбуваються в організмі в процесі старіння або наслідком соматичних захворювань, таких як інсульт. Порушення свідомості виявляються у труднощах у розпізнаванні навколишнього середовища (хто є хто, що відбувається, де я перебуває і т.д.)

Старість – це етап життя, на якому людина зазнає значного погіршення як фізичного, так і психічного здоров’я. Існує безліч психічних розладів, симптоми яких можуть значно погіршити рівень функціонування людини похилого віку. Важливо звертати увагу на зміни у поведінці та настрої, що відбуваються у наших близьких та реагувати якнайшвидше, звертаючись за допомогою до фахівців. Швидке лікування може усунути симптоми розладів (наприклад, депресія або тривожні розлади) або уповільнити їх прогресування (наприклад, деменція).

Так само мережа наших Пансіонатів у містах України, м. Київ, м. Харків, м. Житомир, м. Дніпро, м. Рівне, м. Львів, надає низку реабілітаційних послуг після хвороби Паркінсона
, Альцгеймера, Деменція, реабілітація після інсульту та інфаркту та ряд інших недуг.

Будинок престарілих Життя в радість спеціалізується по догляду, оздоровленню і реабілітацією за літніми людьми і за лежачими хворими. Так само, ми надаємо послуги медичного транспортування з України і за кордоном, пишіть нам на електронну пошту або дзвоніть.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380988866469

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *